godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj873
Wczoraj1177
Ogółem1369298
Twoje IP:54.163.61.66
Aktualności
Świąteczny kiermasz - NIE PRZEGAP! PDF Drukuj Email
Piątek, 17 Listopad 2017
 W dniu 21 listopada 2017 (wtorek) o godzinie 16.00 odbędzie się kiermasz ciast i dekoracji świątecznych, z którego dochód przekazany zostanie dla chorego chłopczyka.
 

ZAPRASZAMY! 

Grupa projektowa pod opieką pani Celiny Kowal:

* Głowala Oliwia 

* Cichomska Martyna 

* Kubina Łucja 

* Kaczor Aleksanda 

* Bogusz Patryk 

* Stasak Kacper  

 
Złoty Laur dla Patrycji PDF Drukuj Email
Środa, 15 Listopad 2017

14 listopada w Łopienniku Nadrzecznym odbył się V Konkurs Piosenki Patriotycznej. Laureatką głównej nagrody została Patrycja Chwała, uczennica klasy III a gimnazjum. Brawo! Gratulacje! O talent wokalny naszej uczennicy dba nauczyciel muzyki, Krzysztof Darmochwał.

 
Spotkanie z Wędrującym Filmoznawcą Filmoteki Szkolnej PDF Drukuj Email
Wtorek, 14 Listopad 2017

9 XI 2017 roku w Pracowni Filmoteki Szkolnej w II LO im. C. K. Norwida odbyły się warsztaty dla nauczycieli i uczniów „Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej – o filmie w szkole”. Zajęcia prowadził dr Karol Jachymek z SWPS. Spotkanie zostało zorganizowane przez lokalną liderkę Filmoteki Szkolnej Ewę Magdziarz w ramach programu Filmoteka Szkolne, realizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy II gimnazjum: Martyna Cichomska, Łucja Kubina, Oliwia Korchut, Julia Korchut, Agata Demczuk i Amelia Wach.

Uczniowie wypowiadali się na temat swoich ulubionych filmów. Następnie prowadzący przypomniał podstawowe pojęcia związane z analizą i interpretacją filmów. W dalszej części spotkania odbyła się rozmowa o filmach Andrzeja Wajdy, a szczególną uwagę zwrócono na wielkie dzieło reżysera – „Człowiek z marmuru” z Krystyną Jandą w roli głównej.

Na koniec warsztatów dokonano analizy filmu „Krótka historia jednej tablicy” w reżyserii Feliksa Falka. Opiekunem uczennic była Bożena Mitura.

 
99 lat niepodległości PDF Drukuj Email
Sobota, 11 Listopad 2017

10 listopada, w przeddzień wydarzeń poprzedzających ważną dla naszej Ojczyzny datę 11 listopada 1918 roku, w naszej szkole uroczyście i radośnie uczciliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tego dnia wszyscy uczniowie nosili biało – czerwone kotyliony. Nauczyciele otrzymali je od świetnie przygotowanych do świętowania uczniów klasy II gimnazjum, którzy prócz kotylionów rozdawali flagi i wykonali okolicznościowy plakat.

Uczniowie klas II i VI  oraz chór szkolny przygotowali program artystyczny. Przywołali przełomowe dla naszej przeszłości wydarzenia, recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które wprowadziły uczestników akademii w atmosferę refleksji nad wielką wartością, jaką jest wolność.

 
Akademia Bezpiecznego Puchatka PDF Drukuj Email
Sobota, 11 Listopad 2017

Uczniowie klasy I a realizują  IX edycję programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Program trwa cały rok. Głównym jego celem jest wdrożenie uczniów klasy pierwszej do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i podczas zabawy oraz poznanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie programu uczniowie wezmą udział w wielkim teście bezpieczeństwa.

 
Mediacje rówieśnicze PDF Drukuj Email
Czwartek, 02 Listopad 2017
Pod koniec października dwie przedstawicielki szkolnych mediatorów Zuzanna Kaluźniak i Amelia Niedźwiadek wraz opiekunem wzięły udział w konferencji „Mediacje rówieśnicze w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży” zorganizowaną przez Kuratorium Oświaty w Lublinie i Sąd Okręgowy w Lublinie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta
Miasta  Lublin, Prezydenta Miasta Zamość, Prezesa Sądu Okręgowego w Zamościu.
Więcej…
 
Ślubuję Ci, szkoło PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30 Październik 2017

27 października nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w wyjątkowej uroczystości. Odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia. Na ten dzień pierwszoklasiści czekali z niecierpliwością.

Przy wsparciu wychowawczyń Elżbiety Kasperek i Urszuli Podgórnej-Miszczak uczniowie poznali swoje prawa i obowiązki, zasady panujące w szkole, doświadczali szkolnego życia. Byli pilni i bardzo pracowici.

W dniu ślubowania wykazali się piękną recytacją wierszy, śpiewem a także poczuciem humoru i zdolnościami aktorskimi.

Po części artystycznej, słowa ślubowania uczniów i ich rodziców brzmiały niezwykle poważnie. Wicedyrektor Dorota Kostecka-Marchewa wielkim ołówkiem pasowała pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej. Rodzice wręczyli dzieciom wspaniałe upominki. Świadkami pasowania byli uczniowie klas II i III oraz wychowawczynie z grupą sześciolatków z pobliskiego przedszkola. Ten jedyny taki dzień na pewno długo zostanie w pamięci każdego pierwszaka.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack