godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2031
Wczoraj2433
Ogółem2154986
Twoje IP:54.81.220.239
Aktualności
Szkolny Dzień bez Przemocy 2019 PDF Drukuj Email
Aktualności
Poniedziałek, 10 Czerwiec 2019

6 czerwca w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień bez Przemocy, a uczniom zaproponowano wysłuchanie pogadanek o bezpieczeństwie oraz udział w pokazie talentów.

Zbliżające się wakacje to najlepsza okazja, by przypomnieć zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Odwiedzili nas goście, którzy radzili, przestrzegali, apelowali. Prelekcje z uczniami prowadzili ratownicy WOPR Grzegorz Zupan i Andrzej Klaudel, Anna Wójtowicz - pracownik Sanepidu, przedstawiciel Nadleśnictwa Krasnystaw Zbigniew Szkołut oraz aspirant sztabowy Anna Podgórska z Komendy Powiatowej Policji. Po cennych wskazówkach i radach dotyczących bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach psycholog Justyna Godula poprowadziła szkolny „Pokaz talentów” realizowany w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” pod hasłem „Chce mi się chcieć”. W pokazie uczestniczyło aż 40 uczniów z różnych klas. Każdy uczestnik mógł przedstawić przed całą szkolną społecznością swój wyjątkowy talent. Podczas występów mogliśmy podziwiać talenty: piosenkarskie, taneczne, gry na instrumentach muzycznych, poetyckie, recytatorskie i gimnastyczne. Nasi uczniowie są bardzo utalentowani.

 
Wycieczka do stolicy Małopolski i Wieliczki PDF Drukuj Email
Aktualności
Niedziela, 09 Czerwiec 2019

W dniach 4-5 czerwca 2019 r. uczniowie klas Va, VI, VIII i III gimnazjum uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Krakowa i Wieliczki.

Kraków przywitał nas piękną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Smoczej Jamie, skąd spacerkiem przeszliśmy na Rynek, gdzie podziwialiśmy Sukiennice i Kościół Mariacki. Następnie udaliśmy się drogą Królewską na Wawel, gdzie zwiedziliśmy Katedrę, miejsce koronacji królewskich, a także Wieżę Zygmuntowską. Męczącą drogę po kilkudziesięciu wąskich schodach wynagrodził cudowny, rozległy widok na cały Kraków. Największą atrakcją był dla nas jednak Dzwon Zygmunta. Po męczącym dniu udaliśmy się na nocleg do „Domu Pielgrzyma” mieszczącego się na terenie Sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, które mieliśmy przyjemność zwiedzać następnego dnia. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce. Przeszliśmy trasę długości 2,5 km, idąc krętymi korytarzami oraz pokonaliśmy 800 schodów, aby znaleźć się na głębokości 135 metrów pod ziemią. Zobaczyliśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora i unikalne solne rzeźby, a także maszyny i narzędzia górnicze. Pani przewodnik opowiedziała nam legendę o księżnej Kindze, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię, a w połowie szlaku ujrzeliśmy dedykowaną św. Kindze cudowną kaplicę i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Pełni emocji i wrażeń wyjechaliśmy windą na powierzchnię i po obowiązkowym zakupie pamiątek, zadowoleni wróciliśmy do domów. Wycieczka z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

 
Nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Historycznym PDF Drukuj Email
Aktualności
Piątek, 07 Czerwiec 2019

7 czerwca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie organizatorzy nagrodzili uczestników XIV edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Ocalmy naszą przeszłość”. Dla nas była to miła uroczystość, gdyż po raz kolejny prace reprezentantów naszej szkoły zostały docenione. Pierwszą nagrodę w kategorii prac indywidualnych szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych otrzymał Mikołaj Koziej z klasy VII. Został też wyróżniony nagrodą Poseł na Sejm RP Teresy Hałas. W kategorii prac zespołowych Agata Demczuk i Łucja Kubina zdobyły I nagrodę. Konkursowe jury doceniło także pracę Julii Korchut i Oliwii Korchut, które otrzymały III nagrodę w tej samej kategorii. Gratulujemy sukcesu.

Agata, Łucja, Julia i Oliwia za kilka dni staną się absolwentkami naszej szkoły. Od kilku lat biorą udział w tym konkursie i zajmują czołowe miejsca. Nauczycielka historii dziękuje za wspólną pracę i zgłębianie wiedzy o przeszłości  naszego regionu.

 
Sukces Elizy Szambelan PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 06 Czerwiec 2019

Eliza Szambelan z klasy IV zdobyła nagrodę w XVI edycji Powiatowego Konkursu  „Legendy Ziemi Krasnostawskiej”.  Organizatorem konkursu literacko-plastycznego była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie.

Opiekunem  uczennicy była Bożena Mitura.

Gratulacje!

 
XIX edycja „Góry Grosza” PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 06 Czerwiec 2019

Jak co roku Wolontariat w naszej szkole aktywnie włączył się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Uczennice klasy siódmej i klasy trzeciej gimnazjum przez kilka tygodni sumiennie zbierały monety w każdej klasie. Po przeliczeniu pieniądze zostały przekazane organizatorom akcji. Wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce serdecznie dziękujemy i przekazujemy podziękowanie od organizatorów.

 
Udział Amelki Książek w konkursie recytatorskim PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 06 Czerwiec 2019

4 czerwca w Lublinie odbył się wojewódzki finał Małego Konkursu Recytatorskiego. Amelka Książek, uczennica II klasy, prezentowała swój talent recytatorski w gronie 51 uczestników – reprezentantów powiatów z całego województwa.

Gratulacje, to duże osiągnięcie.

 
Uroczysty Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Aktualności
Poniedziałek, 03 Czerwiec 2019

3 czerwca 2019 r. obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą św. Następnie dyrektor szkoły Małgorzata Policha przywitała przybyłych gości. Wśród nich znaleźli się: proboszcz tutejszej parafii ksiądz Franciszek Kamiński, wiceprzewodniczący Rady Gminy Mirosław Berbeć, główny specjalista ds. oświaty Anna Rapa, przewodnicząca Rady Rodziców Ewelina Jarosz.

Dyrektor szkoły podziękowała za obecność przybyłym na uroczystość rodzicom, pracownikom szkoły i uczniom. W swoim wystąpieniu przypomniała postać ks. Jana Twardowskiego, zwracając uwagę na ponadczasowe wartości wypływające z poezji Jana od biedronki.

Po części oficjalnej zgromadzeni na uroczystości obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy II a, VI, III gimnazjum i zespół wokalny. Myślą przewodnią akademii były słowa księdza Twardowskiego: „Wszystko jest wtedy, kiedy nic dla siebie”.

Ksiądz Jan Twardowski zwany także „poetą uśmiechniętego Boga” w swoich utworach zwracał uwagę na piękno świata, natury, wiary, Boga, dziecka. Poezja i życie  księdza Jana emanuje wielkim optymizmem i radością. Poeta pragnął przekazać ludziom wiarę w to, że na świecie jest więcej dobra niż zła. Głosił, że humor oczyszcza świat z pesymizmu, uzdrawia i pokazuje pogodniejszą stronę życia.

Uczniowie występujący w programie artystycznym zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości dyrektor podziękowała nauczycielom za przygotowanie akademii. Byli to: Krzysztof Darmochwał, Maria Klasura, Urszula Podgórna-Miszczak, Bożena Mitura, Renata Olida.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack