godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj123
Wczoraj1117
Ogółem1975279
Twoje IP:18.234.111.56
Aktualności
Przyroda w obiektywie PDF Drukuj Email
Środa, 20 Marzec 2019

20 marca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Leśny album”. Nasze uczennice Julia i Oliwia Korchut wróciły z uroczystości z wyróżnieniami.

Gratulacje.

 
Rozmowy o bezpieczeństwie podczas prac rolniczych PDF Drukuj Email
Środa, 20 Marzec 2019

W środę 13 marca uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem reprezentującym Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krasnymstawie.

Dzieci zostały zapoznane z hasłem tegorocznego ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. Obejrzały film edukacyjny o rodzinie Porażków. Ukazał on w bardzo obrazowy sposób ogrom niebezpieczeństw czyhających na najmłodszych mieszkańców wsi, nieprzestrzegających zasad zachowania w pobliżu maszyn i urządzeń rolniczych. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy postępować w sytuacjach, gdy do pracy w gospodarstwie używane są różnego rodzaju maszyny rolnicze. Na zakończenie pracownik KRUS zachęcił do wykonania prac plastycznych oraz wręczył broszury, w których znalazły się między innymi opowiadania obrazujące temat spotkania.

 
Wizyta w bibliotece PDF Drukuj Email
Środa, 20 Marzec 2019

Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią odwiedzili  Gminną Bibliotekę Publiczną w Siennicy Nadolnej. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, ze zgromadzonymi w niej zbiorami oraz rozbudzenie zainteresowań książką. Podczas wizyty pani Basia opowiadała o pracy biblioteki, zasadach wypożyczania i poszanowania książek oraz przedstawiła w ciekawy i barwny sposób historię powstania książki. Uczniowie z przejęciem pisali na glinianych i woskowych tabliczkach, próbowali pisać prawdziwym ptasim piórem umoczonym w atramencie, oglądali papier czerpany oraz nie mogli się nadziwić, w jaki sposób i z czego powstawał pierwszy papier.

Następnie wykonali piękne zakładki, które będą wykorzystywali podczas czytania książek. Wizyta w bibliotece na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci i poszerzy grono tutejszych czytelników.

 
O wartości uczciwości PDF Drukuj Email
Środa, 20 Marzec 2019

W dniach 11-12 marca 2019 roku  podczas wspólnych gier i zabaw zorganizowanych na korytarzu szkolnym uczniowie rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki, wężyki sylabowe, tworzyli własne krzyżówki dotyczące synonimów pojęcia uczciwość. Dzięki tym działaniom uczniowie zapoznali się ze znaczeniem uczciwości w różnych jej aspektach. Za wspólną zabawę i pracę dziękują psycholog i pedagog.

 
Oferta edukacyjna z Norwida PDF Drukuj Email
Czwartek, 07 Marzec 2019

Szkoły ponadpodstawowe mają już przygotowaną ofertę dla tegorocznych absolwentów ostatniego rocznika gimnazjum i ósmoklasistów. 7 marca nasi uczniowie zapoznali się z propozycjami edukacyjnymi na rok szkolny 2019/2020 II LO w Krasnymstawie. Szkoła oferuje naukę w klasach:

- dziennikarsko-humanistycznej,
- europejskiej,
- społeczno-prawniczej,
- biologiczno-chemicznej,
- psychologiczno-pedagogicznej,
- geoinformatycznej z elementami robotyki.

Szczegóły oferty na stronie II LO: https://www.norwidkrasnystaw.pl

W tej szkole wiele się dzieje. Działa Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy „Iluzjon”, wolontariat, europejski program „Erasmus”. Szkołą jest organizatorem konkursów.

Dyrekcja i uczniowie zapraszają do zapoznania się z ofertą II LO w Krasnymstawie.

 
Zaproszenie do odwiedzenia bibliotek PDF Drukuj Email
Czwartek, 07 Marzec 2019

W Miejskiej Bibliotece w Krasnymstawie przy ulicy Okrzei wystawa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie o Danucie Siedzikównej „Ince”. Ekspozycja składa się z 18 plansz przedstawiających historię życia młodej bohaterki – sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, która w wieku zaledwie 17 lat, została skazana na śmierć przez komunistyczne władze i zamordowana przez funkcjonariuszy UB za działalność na rzecz wolnej Polski.

Z kolei Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na „Kapeluszowy miszmasz” – wystawę różnorodnych nakryć głowy z wielu stron świata. Atrakcją są też hełmy lotnicze ZSh-5A z maską tlenową KM-34D2, GSh-6M oraz wysokościowe kombinezony kompensacyjne pilotów.

Zachęcamy do odwiedzenia ekspozycji.


 
Z dzielnicowym o bezpiecznych feriach PDF Drukuj Email
Piątek, 08 Luty 2019

O bezpieczeństwie w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych mówił podczas spotkania edukacyjnego przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie - dzielnicowy st. sierż. Mateusz Sawa. Uczniowie wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Policjant ostrzegał przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły radośnie i bezpiecznie.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack