godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj875
Wczoraj1177
Ogółem1369300
Twoje IP:54.163.61.66
Aktualności
„Bieg po zdrowie” PDF Drukuj Email
Środa, 17 Maj 2017

Klasa IV wraz z wychowawczynią Małgorzatą Rzemieniuk zakończyła właśnie realizację programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. 

Więcej…
 
Matematyczne zmagania PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 15 Maj 2017
10 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIV Gminnym Konkursie: „Matematyczna drabinka”, który organizowany jest Zespole Nr 4 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym. Po eliminacjach szkolnych naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: z klasy IIIa: Szymon Cichomski, Filip Koziej i Filip Kudła, z klasy IIIb: Wiktor Kalisz, Natalia Kołtun i Zofia Nowacka. Tytuł laureata „Matematycznej Drabinki” zdobyły dwie uczennice z klasy IIIb: Natalia Kołtun i Zofia Nowacka.
Więcej…
 
Wyróżnienie w konkursie piosenki PDF Drukuj Email
Niedziela, 14 Maj 2017

 

11 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj, śpiewaj i graj”. Zaśpiewały i wyróżnione zostały nasze uczennice klasy IIa gimnazjum: Patrycja Chwała i Zuzanna Kaluźniak.

Więcej…
 
Uroczystość wręczenia nagród laureatom PDF Drukuj Email
Czwartek, 11 Maj 2017

 

W dniu 11 maja 2017 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się miła uroczystość. Dwaj uczniowie Gminy Krasnystaw znaleźli się w gronie tych, którzy otrzymali z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk nagrody i dyplomy za uzyskanie tytułu laureata w konkursie chemicznym. Tytuł laureata w tym roku uzyskał Norbert Kaluźniak z naszego gimnazjum i Karol Chudziak z Gimnazjum Nr 5 w Krupem. Opiekunem obu uczniów jest Zbigniew Rzemieniuk. W czasie uroczystości okazało się, że, Zbigniew Rzemieniuk to  jedyny nauczyciel, którego uczniowie wywodzą się z dwóch różnych szkół.

Więcej…
 
9 maja - Dzień Europy PDF Drukuj Email
Wtorek, 09 Maj 2017

9 maja to dzień, w którym co roku wszystkie kraje Unii Europejskiej, w tym Polska, świętują kolejną rocznicę przedstawienia Planu Schumana, który stał się zalążkiem integracji europejskiej. Dzień Europy to jedyna w swoim rodzaju okazja, by zamanifestować poparcie dla idei integracji, pochwalić się efektami współpracy i poznać bliżej przedstawicieli innych narodów.

Więcej…
 
Nasze piłkarki PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 01 Maj 2017

Dziewczęta z gimnazjum w Siennicy Nadolnej najlepsze w powiecie w piłce nożnej.

Osiem drużyn wzięło udział w mistrzostwach powiatu krasnostawskiego w piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Zwyciężyły gimnazjalistki z Siennicy Nadolnej.

Więcej…
 
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 01 Maj 2017
 
3 maja 1791 r. – uchwalenie pierwszej w Europie, drugiej na świecie konstytucji

Był wiek XVIII.  Państwo polskie przeżywało poważny kryzys. Władza królewska była bardzo słaba, walki wewnętrzne niszczyły kraj, w rzeczywistości rządzili magnaci. Zagrażali nam nasi sąsiedzi: Austria, Prusy, Rosja. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy dostrzegli  grożące Polsce niebezpieczeństwo utraty niepodległości. Byli to Hugo Kołłątaj, Stanisław Staszic, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski oraz wielu innych. To między innymi oni byli twórcami dokumentu, który zapisał się w  historii pod nazwą Konstytucji 3 maja. Jak na owe czasy był to akt bardzo postępowy, pierwsza w Europie i druga na świecie konstytucja.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack