godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj124
Wczoraj1117
Ogółem1975280
Twoje IP:18.234.111.56
Aktualności
My, młodzi Polacy PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 22 Październik 2018

W ramach przygotowań do ślubowania, pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach dodatkowych pod hasłem „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Uczniowie pod kierunkiem pani Moniki Kwaśniak i wychowawczyni zgłębiali swoją wiedzę na temat symboli narodowych oraz znaczenia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały film „Niepodległość”, określały cechy dobrego Polaka oraz nauczyły się śpiewać piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Następnie z puzzli ułożyły i pomalowały godło, wycięły biało-czerwone serca, z których powstała piękna flaga.

Spotkanie miało niezwykły charakter.

 
Z wizytą w Urzędzie Gminy Krasnystaw PDF Drukuj Email
Wtorek, 16 Październik 2018

16 października uczniowie klasy VIII wybrali się w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie z wizytą do UG Krasnystaw, gdzie mogli poznać strukturę urzędu i obowiązki jego pracowników.

Wizytę rozpoczęli w gabinecie Wójta, Wojciecha Kowalczyka, który mówił o swoich zadaniach jako urzędnika administracji lokalnej i zakresie obowiązków.

Następnie uczniowie pod opieką Iwony Solan – kierownika referatu organizacyjnego – zwiedzili urząd. W referacie finansowym rozmawiali o podatkach, dowiedzieli się, z jakimi sprawami przychodzą petenci.

W referacie budownictwa, gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska, po rozmowie z jego kierownikiem Andrzejem Basem, uświadomili sobie, jak szeroką wiedzę trzeba posiadać, by podejmować odpowiedzialne decyzje dotyczące wydawania zgody m.in. na inwestycje.

O zadaniach Rady Gminy opowiadał jej przewodniczący Mirosław Berbeć.

Uczniowie zajrzeli także do Sali Ślubów.

Beata Hartanowicz zaprosiła uczniów do Biura Obsługi Klienta. Tu dowiedzieli się, jakie zadania mają jego pracownicy, obserwowali rozmowę z interesantem.

Podczas pobytu w UG Krasnystaw uczniowie mieli okazję spotkać się ze strażakiem z OSP, który z dumą prezentował nowy sprzęt strażacki i zachęcał do wstępowania w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej.

Podziękowania dla wszystkich pracowników Urzędu Gminy Krasnystaw za interesujące zajęcia. Wyjazd był bardzo udany i pouczający, młodzież zdobyła nową wiedzę.

 
Piknik kulturalno-naukowy PDF Drukuj Email
Wtorek, 16 Październik 2018

15 września Wójt Gminy Krasnystaw i Gminne Centrum Kultury zaprosili wszystkich uczniów gminnych szkół na piknik kulturalno-naukowy. Impreza odbyła się w naszej szkole.


 
Ognisko klasy I PDF Drukuj Email
Wtorek, 16 Październik 2018

Korzystając z ostatnich ciepłych i słonecznych dni, wychowawczyni oraz rodzice uczniów klasy I zorganizowali ognisko klasowe. Impreza miała na celu nie tylko integrację zespołu klasowego, lecz także oderwanie od codzienności oraz zaproponowanie dzieciom ciekawej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzieci samodzielnie upiekły kiełbaski i jabłka, zaś rodzice zatroszczyli się o pieczone ziemniaki. Wszystko smakowało wyśmienicie. Grupa świetnie się bawiła, a najwięcej radości sprawiło wspólne przeciąganie liny.

Dziękujemy rodzicom za wesołą zabawę i pomoc w organizacji ogniska.

 
Mali adepci pływania PDF Drukuj Email
Wtorek, 16 Październik 2018

Uczniowie klasy I wzięli udział w pierwszych zajęciach w ramach realizacji projektu „Powszechna nauka pływania”. Przed wyjazdem dzieci zostały zapoznane z regulaminem obowiązującym na basenie, a także zasadami zachowania się podczas przejazdu. Uczniowie oswajali się z wodą i wykonywali pierwsze ćwiczenia pod opieką instruktorów Małgorzaty Kapitan i Szczepana Olchowskiego.

Uciechy było co niemiara. Dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone z wyjazdu i z niecierpliwością oczekują na kolejne zajęcia.
 
Święto Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Sobota, 13 Październik 2018

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole obchody święta oświaty odbyły się w piątek, 12 października. Dla pedagogów i całej społeczności szkolnej specjalny występ zorganizował Samorząd Uczniowski, a Rada Rodziców przekazała życzenia i kwiaty.

 
Wycieczka do Lublina PDF Drukuj Email
Sobota, 13 Październik 2018

9 października uczniowie klas IIa, IIb i III pojechali na wycieczkę do Lublina, by zwiedzić Muzeum Wsi Lubelskiej i Starówkę. W skansenie przewodnicy opowiadali dzieciom o życiu mieszkańców dawnej wsi i ich ciężkiej pracy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jakże różne od dzisiejszych, są dawne narzędzia rolnicze. Z ciekawością oglądali  wiejskie zagrody i miejskie zabudowania. Poznali warsztat pracy kowala, młynarza, sklepikarza, fryzjera i innych rzemieślników.

Druga część wycieczki to spacer po Starówce Lubelskiej - dzieci podziwiały piękno jej architektury. Najbardziej zachwyciły: Zamek Lubelski, Brama Krakowska, deptak na Krakowskim Przedmieściu oraz piękna fontanna na Placu Litewskim. Moc wrażeń i piękna pogoda sprawiły, że wyjazd okazał się niezwykle udany.

Nasze dzieci zostały pochwalone przez przewodników muzeum oraz pana kierowcę za kulturalne zachowanie. Tak trzymać!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack