godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj198
Wczoraj814
Ogółem1976168
Twoje IP:18.234.236.14
Aktualności
Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Środa, 07 Listopad 2018

Tegoroczny XVIII już Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” to nasze podziękowanie za posługę i nauczanie św. Jana Pawła II. Papież uczył nas jak wypełniać swoje zadania, aby być blisko Boga Ojca. Akademia przygotowana przez uczniów klasy V b pod kierunkiem katechetki M. Klasury przybliżyła wszystkim ojcowskie zatroskanie papieża o dzieci Boże, jak też wprowadziła w atmosferę przeżyć związanych z uroczystością Wszystkich Świętych.

 
Witaminki, witaminki… PDF Drukuj Email
Piątek, 02 Listopad 2018

Uczniowie klasy I poznawali zasady bezpiecznego korzystania z domowych urządzeń elektrycznych. Jednym z nich jest sokowirówka. Ucząc się obsługiwać to urządzenie, własnoręcznie pod opieką wychowawczyni robili sok jabłkowy. Okazało się to nie lada wyzwaniem. Umyte wcześniej owoce, należało samodzielnie pokroić, pozbawić gniazd nasiennych i korzystając z sokowirówki zrobić stuprocentowy sok bez cukru i konserwantów.

Wszyscy osobiście przekonali się, że świeży sok jest smaczniejszy od tego kupionego w sklepie, a podczas jego wykonywania jest frajdy co niemiara.

 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
Czwartek, 25 Październik 2018

Zwiedzanie Cmentarza Wojskowego na Powązkach, „Niewidzialnej Wystawy”  oraz lekcja w Muzeum Narodowym znalazły się w programie wycieczki do Warszawy zorganizowanej dla uczniów naszej szkoły 23 października.

Powązki Wojskowe to cmentarz założony ponad 100 lat temu. Jest to miejsce spoczynku wielu wybitnych Polaków. My odwiedziliśmy groby bohaterów książki „Kamienie na szaniec” – Rudego, Olka, Zośki, Kwatery Powstańców.

Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa podróż w świat ciemności, podczas której staraliśmy się  radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu.

W Muzeum Narodowym uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej. Młodsi uczniowie próbowali odgadnąć, co mówią obrazy, starsi poznawali język sztuki.

 
Z dzielnicowym o bezpieczeństwie i pracy policjanta PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 22 Październik 2018

20 października uczniowie klasy VII i VIII rozmawiali z dzielnicowym KPP w Krasnymstawie st. sierż. Mateuszem Sawą o bezpieczeństwie i odpowiedzialności młodzieży. Spotkanie stało się też okazją do rozmów o zawodzie, obowiązkach i zagrożeniach w pracy policjanta.

 
Między nami PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 22 Październik 2018

W październiku w naszej szkole szczególnie dbaliśmy o właściwe relacje koleżeńskie. Wychowawcy prowadzili zajęcia wychowawcze o znaczeniu więzi we wspólnotach klasowych i szkolnej, uczniowie wybrali spośród siebie najsympatyczniejszych kolegów.

W szkolnym konkursie na super koleżankę i super kolegę tytuł otrzymali:

kl. I – uczniowie tej klasy dopiero się poznają i wszyscy są super

kl. II a – Konrad Malesza

kl. II b – Wojciech Poznański

kl. III – Alan Żurek

kl. IV – Oliwia Tkaczyk

kl. Va – Natalia Banak

kl. V b – Miłosz Józefowski

kl. VI – Maja Zając

kl. VII – Miłosz Kozłowski

kl. VIII – Kamil Liśkiewicz

kl. III gim. – Piotr Sokół

Gratulujemy. To cenne wyróżnienie i dowód sympatii

 
Gratulacje dla młodych plastyków PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 22 Październik 2018

Nasz szkoła od kilku lat uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W ubiegłym roku szkolnym organizatorzy zorganizowali konkurs plastyczny „Autoportret”, w którym prace naszych uczniów zostały docenione.

W ogólnopolskim konkursie plastycznym „Autoportret" realizowanym w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” nagrodę główną otrzymała Weronika Ciemińska z klasy IV – 23 października odbierze nagrodę w Warszawie.

Wyróżnienia otrzymali: Nicole Mazurek - klasa III, Andżelika Grzywaczewska, Nikola Jarosz, Gabriel Litwin, Krzysztof Sitarz, Jakub Szymaniak z klasy IV oraz Zuzanna Czystowska – uczennica klasy VII. Brawo!

 
Ślubowanie uczniów klasy I PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 22 Październik 2018

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

Takie przyrzeczenie dnia 17 października składali w naszej szkole pierwszoklasiści. Z dumą zaprezentowali swój program artystyczny. Śpiewając piosenki i deklamując wiersze udowadniali, że jest to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia.

Niezwykle podniosłym momentem podczas uroczystości było złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej pasowała dyrektor szkoły Małgorzata Policha. Pochwaliła je także za odwagę i wspaniale zdany "egzamin pierwszoklasisty".

Dyrektor przedszkola Joanna Ćwikła pogratulowała pierwszakom zaprezentowanych umiejętności oraz wręczyła pamiątkowy upominek.

Ewelina Jarosz, przewodnicząca Rady Rodziców, rozdała pełnoprawnym uczniom prezenty, które będą wzbogacały lekcje edukacji matematycznej.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych było ważnym wydarzeniem nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łzę z oczu bliskich.

Po części oficjalnej na wszystkich uczestników uroczystości czekał poczęstunek.

Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack