godlo.jpg

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj920
Wczoraj1240
Ogółem1695591
Twoje IP:54.225.26.44
Aktualności
Czy ,,Magiczne Ogrody” są magiczne? PDF Drukuj Email
Środa, 16 Maj 2018

14 maja uczniowie klas I a i II wyjechali na wycieczkę do ,,Magicznych Ogrodów”. Już przy wejściu powitał ich włochaty, ale sympatyczny mieszkaniec ogrodów. Podczas wycieczki były wspólne zabawy, tajemnicze opowieści. Dzieci opanowały sztuki walki stosowane przez Krasnale, magiczną kolejką przejechały przez ich krainę. Odważnie pokonywały przeszkody i tajemnicze przejścia. Stanęły oko w oko z przeraźliwym smokiem. Wśród pięknej przyrody z łatwością można było przenieść się w świat fantazji. Te ogrody są naprawdę magiczne. Nawet obiad smakował inaczej. Dzieci bawiły się świetnie. Dopisała pogoda i humor.

 
Z wizytą w Kartonex-ie PDF Drukuj Email
Sobota, 12 Maj 2018

Kartonex Sp. z o.o. to jeden z lokalnych pracodawców, producent z wieloletnim doświadczeniem zajmujący się produkcją wysokiej jakości opakowań z tektury falistej i worków papierowych. 10 maja uczniowie klasy drugiej gimnazjum w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odwiedzili spółkę, poznali asortyment firmy i cykl produkcyjny różnych papierowych opakowań. Dziękujemy pracownikom za profesjonalne oprowadzenie po zakładzie.

 
My z UNICEF PDF Drukuj Email
Sobota, 12 Maj 2018

Za nami kolejna ogólnopolska kampania edukacyjno-pomocowa, w której braliśmy udział. Od kilku lat angażujemy się w akcje organizowane przez UNICEF. W zimie braliśmy udział w kampanii „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Do szkoły dotarło podziękowanie za zaangażowanie na rzecz dzieci w Syrii, a nasza szkoła otrzymała certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki.

 


 

 
Nagrodzeni i wyróżnieni przyjaciele przyrody PDF Drukuj Email
Sobota, 12 Maj 2018

Szkoła w Małochwieju Dużym po raz dziesiąty była organizatorem Gminnego Konkursu Plastycznego „Jestem przyjacielem przyrody”. Uczestniczyli w nim nasi uczniowie z klas I – III. Brawo dla nagrodzonych i wyróżnionych.

 
Pierwsza polska konstytucja PDF Drukuj Email
Wtorek, 01 Maj 2018

W czwartek, 3 maja, będziemy obchodzić 227.  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Konstytucja uchwalona w 1791 roku przez Sejm Wielki, zwany też Czteroletnim, pod nazwą „Ustawy rządowej” była pierwszą w Europie, a drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej ustawą zasadniczą regulującą ustrój państwowy. Obowiązywała jedynie przez kilkanaście miesięcy. W opracowaniu dokumentu brała udział światła grupa patriotów skupiona wokół dwóch stronnictw: patriotycznego i królewsko – dworskiego.  Ostateczną jej wersje opracowali wspólnie król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj.

Konstytucja powstała „dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic”. Ustawa zasadnicza była zapisana w 11 artykułach. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Gwarantowała prawo powszechnej wolności dla szlachty i mieszczaństwa. Regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Zwycięska Targowica anulowała cały dorobek Sejmu Wielkiego, w tym uchwaloną ustawę zasadniczą. Po odzyskaniu niepodległości już w 1919 roku 3 maja został ogłoszony świętem narodowym. Podczas II wojny światowej w czasie okupacji niemieckiej i radzieckiej święto zostało zdelegalizowane. Od 1990 roku Święto Konstytucji 3 maja znów jest świętem narodowym.

 
14 lat temu wstąpiliśmy do UE PDF Drukuj Email
Wtorek, 01 Maj 2018

1 maja 2004 roku, Polska wraz z Czechami, Słowacją, Węgrami, Litwą, Łotwą, Estonią, Słowenią, Cyprem i Maltą wstąpiła do Unii Europejskiej. Było to największe w historii rozszerzenie UE. Dla Polski UE to bezpieczeństwo polityczne i gospodarcze.

 
Święto Konstytucji PDF Drukuj Email
Wtorek, 01 Maj 2018

30 kwietnia uczestniczyliśmy w apelu z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie przypomnieli zebranym kolegom i koleżankom okoliczności uchwalenia ustawy zasadniczej, zapoznali z sytuacją polityczną ówczesnej Polski. Usłyszeliśmy wiersze i piosenki związane z tą rocznicą.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack