godlo.jpg

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj457
Wczoraj1414
Ogółem1472633
Twoje IP:54.81.238.157
Aktualności
Warsztaty językowe PDF Drukuj Email
Niedziela, 15 Październik 2017
11 października 2017r. dwudziestu czterech uczniów klas VI, VII SP oraz II i III gimnazjum uczestniczyło w warsztatach językowych odbywających się w Krasnostawskim Domu Kultury. Zostały one zorganizowane we współpracy z firmą Nauka Bez Granic. Spotkanie prowadził Irlandczyk, Richie Mullaney, który przybliżył uczniom kulturę i historię Irlandii. W drugiej części warsztatów młodzież spróbowała swoich sił w tańcach irlandzkich. Była to świetna okazja do doskonalenia sprawności komunikacyjnych w autentycznej sytuacji.

 
Święto Pieczonego Ziemniaka PDF Drukuj Email
Piątek, 06 Październik 2017

Piękny słoneczny dzień październikowy wybrali uczniowie klasy III a wraz z rodzicami i wychowawczynią na zorganizowanie Święta Pieczonego Ziemniaka.

Zapłonęło ognisko, zapachniały pieczone na kijach kiełbaski i chleb, a w popiele piekły się ziemniaki.

Więcej…
 
Wizyta w stolicy PDF Drukuj Email
Piątek, 06 Październik 2017

Sportowo – naukowy charakter miał wyjazd naszych uczniów klas piątej, szóstej i siódmej do Warszawy.


Wczesnym rankiem 5 października wyruszyliśmy do stolicy, by zwiedzić Stadion Narodowy oraz Centrum Nauki Kopernik. Wśród uczestników wycieczki znalazło się wielu kibiców sportowych, dla których pobyt na PGE Narodowy dostarczył dużo emocji. Zasiedliśmy na trybunach, odwiedziliśmy pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Młodzi kibice zasiedli na miejscach zajmowanych przez naszych wybitnych piłkarzy i mogli sobie wyobrazić, że za kilka lat pojawią się tu także ich nazwiska.
W Centrum Nauki Kopernik odkrywaliśmy tajemnice ludzkiego ciała, zjawiska fizyczne, światło, poznawaliśmy zdobycze cywilizacji.
Droga powrotna do domu także była zdominowana przez piłkę nożną. Głośno kibicowaliśmy polskiej drużynie narodowej w meczu z Armenią.
Wyjazd okazał się udany, mimo niesprzyjającej pogody.

 
Bezpieczne dziecko PDF Drukuj Email
Niedziela, 01 Październik 2017

28 września dla uczniów klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zostało zorganizowane spotkanie z policjantką.

Więcej…
 
„I Ty możesz zostać Olimpijczykiem 2017” PDF Drukuj Email
Niedziela, 01 Październik 2017

W dniach 11-16 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Uniwersytet Warszawski i Polskie Towarzystwo Chemiczne, a finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „I Ty możesz zostać Olimpijczykiem”. Oprócz naszej reprezentacji w warsztatach uczestniczyli uczniowie z 7 szkół:  w Miliczu, Brwinowie, Wróblińcu, Bogatyni z Dolnego Śląska, z Hańska, Pionek i Krasnegostawu. Z naszej szkoły uczestniczyli: Anna Olech, Jakub Walczyński i Bartosz Zduńczuk wraz z opiekunem nauczycielem chemii Zbigniewem Rzemieniukiem.

Więcej…
 
Miejsce pamięci – Majdanek PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 18 Wrzesień 2017

15 września 2017 r. nasi gimnazjaliści z klas trzecich odwiedzili dawny niemiecki obóz koncentracyjny na Majdanku. Uczniowie poznali historię obozu, przewodniczka opowiadała o warunkach życia w okupacyjnej rzeczywistości, powoływała się na wspomnienia więźniów, którym udało się przetrwać obozową gehennę. Uczniowie obejrzeli  najważniejsze obiekty związane z funkcjonowaniem KL Lublin i zwiedzili wystawę „Więźniowie Majdanka”.

 
Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018? PDF Drukuj Email
Wtorek, 12 Wrzesień 2017

Przed nami nowy rok szkolny, w którym wprowadzamy zaplanowane wcześniej zmiany w polskiej oświacie, oczekiwane przez rodziców, nauczycieli, uczniów i samorządowców.

Reforma edukacji wychodzi naprzeciw potrzebom większości Polaków, którzy chcą szkoły nowoczesnej, a jednocześnie silnie zakorzenionej w naszej tradycji. Zmiany są przemyślane i zaplanowane na wiele lat.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack