godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj207
Wczoraj814
Ogółem1976177
Twoje IP:18.234.236.14
Aktualności
O naszej historii PDF Drukuj Email
Niedziela, 25 Listopad 2018

W listopadzie gościliśmy w szkole aktorów Studia Artystycznego SSMYK z Białegostoku z interaktywnym przedstawieniem „Moja Ojczyzna”.

Głównym bohaterem spektaklu był chłopiec o imieniu Mieszko, który będąc Polakiem nic nie wiedział na temat symboli narodowych i nie znał historii swojego kraju. Dzięki duchom, które przybywały z przeszłości oraz naszym uczniom z edukacji wczesnoszkolnej, Mieszko odrobił pracę domową z historii. Poznał legendę o Lechu, Czechu i Rusie, dowiedział się, jakie są i co symbolizują nasze barwy narodowe, jak wygląda godło Polski oraz kim był Józef Wybicki. Uczniowie zaskoczyli Mieszka i pięknie wyrecytowali „Katechizm polskiego dziecka” . Duchy z przeszłości opowiedziały o życiu Polaków w czasie zaborów i drugiej wojny światowej. Uczniowie czynnie uczestniczyli w przedstawieniu i świetnie się przy tym bawili.


Była to ciekawa lekcja historii dla najmłodszych.

 
Sto zadań na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę PDF Drukuj Email
Sobota, 10 Listopad 2018

Przez ostatnie pięć tygodni chętni uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wyjątkowym konkursie matematycznym „Sto zadań na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów, którzy poszerzyli umiejętności matematyczne i w nietypowy sposób upamiętnili setną rocznicę odzyskania niepodległości.

W konkursie wzięli udział: Julia Lewczuk, Filip Koziej, Emilia Pasik, Mateusz Brzyszko, Alicja Mielnicka z klasy Va, Igor Baran, Nikola Miara, Kamila Petruk z klasy VI, Mateusz Myszak, Mikołaj Koziej, Mikołaj Kalisz, Adam Bogusz, Maciej Pasik z klasy VII oraz Szymon Jagusiak, Kamil Liśkiewicz i Wiktoria Torbiczuk z klasy VIII.

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki: Małgorzata i Zbigniew Rzemieniukowie. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Brawa dla wszystkich!


 
100 lat niepodległości PDF Drukuj Email
Sobota, 10 Listopad 2018

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach zaborów znów staje się wolna. Setną rocznicę odzyskania niepodległości upamiętniliśmy akademią przygotowaną przez uczniów klas: II b, VI, VII i III gimnazjum oraz chór szkolny. Wyjątkowym momentem uroczystości było odśpiewanie o godzinie 11.11 hymnu państwowego. W tym samym czasie hymn śpiewano w ponad 24 tysiącach polskich szkół i przedszkoli.

Aby upamiętnić tegoroczne święto przenieśliśmy się do iluzorycznego studia telewizyjnego TV Wolność, a szkolni reporterzy przeprowadzili sondę, pytali polityków o skojarzenia związane z rocznicą odzyskania niepodległości, odwiedzili szkołę, wysłuchali koncertu w filharmonii, przedstawili postać Józefa Piłsudskiego i film o polskiej drodze do niepodległości. Młodsi i starsi śpiewali pieśni patriotyczne.

Z okazji wyjątkowej rocznicy życzymy Polsce, by była zawsze wolna i szanowana, nam Polakom jedności, wytrwałości, mądrości i wszelkiej pomyślności.

 
Patriotycznie PDF Drukuj Email
Sobota, 10 Listopad 2018

W ostatnich tygodniach w naszej szkole dominowały barwy biało-czerwone. Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości zaangażowaliśmy naszą młodzież w różne działania pod hasłem „My dla Niepodległej”. Powstawały narodowe flagi, godła, kotyliony, życzenia dla Polski. Uczniowie brali udział w konkursach: matematycznym „Sto zadań na 100-lecie” oraz plastycznym „Najpiękniejsze godło Polski”.

 
Najpiękniejsze godło Polski PDF Drukuj Email
Sobota, 10 Listopad 2018

9 listopada uroczyście nagrodziliśmy uczniów, którzy brali udział w szkolnych konkursach zorganizowanych w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Najmłodsi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejsze godło Polski”. Najbardziej podobały się prace: Mariki Barczuk, Weroniki Górnej i Sary Walczyńskiej z I klasy, Błażeja Antygi, Karoliny Sadowskiej i Huberta Walczyńskiego z klasy II a, Leny Brzozowskiej i Konrada Płacheckiego – uczniów klasy III oraz Andżeliki Grzywaczewskiej, Elizy Szambelan i Karola Walczyńskiego z klasy IV.

 
100 świateł PDF Drukuj Email
Sobota, 10 Listopad 2018

W walce o wolność Polski poległo wielu żołnierzy. To im, bohaterom powstań, I i II wojny światowej, zapaliliśmy znicze, by oddać hołd za najwyższą ofiarę, jaką złożyli, byśmy mogli żyć w niepodległej ojczyźnie.

Znicze, które zebraliśmy podczas zbiórki w szkole na grobach żołnierzy krasnostawskiego cmentarza zapalili uczniowie klasy I.

 

 

 
Dla tych, którzy odeszli PDF Drukuj Email
Środa, 07 Listopad 2018

Uczniowie klasy I i II a zapalili znicze przy tablicy poświęconej żołnierzom katyńskim, pamiętali również o patronie szkoły, księdzu Janie Twardowskim.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack