godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj111
Wczoraj1182
Ogółem1858862
Twoje IP:18.206.175.155
Aktualności
Ślubowanie uczniów klasy I PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 22 Październik 2018

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

Takie przyrzeczenie dnia 17 października składali w naszej szkole pierwszoklasiści. Z dumą zaprezentowali swój program artystyczny. Śpiewając piosenki i deklamując wiersze udowadniali, że jest to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia.

Niezwykle podniosłym momentem podczas uroczystości było złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej pasowała dyrektor szkoły Małgorzata Policha. Pochwaliła je także za odwagę i wspaniale zdany "egzamin pierwszoklasisty".

Dyrektor przedszkola Joanna Ćwikła pogratulowała pierwszakom zaprezentowanych umiejętności oraz wręczyła pamiątkowy upominek.

Ewelina Jarosz, przewodnicząca Rady Rodziców, rozdała pełnoprawnym uczniom prezenty, które będą wzbogacały lekcje edukacji matematycznej.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych było ważnym wydarzeniem nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łzę z oczu bliskich.

Po części oficjalnej na wszystkich uczestników uroczystości czekał poczęstunek.

Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

 
My, młodzi Polacy PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 22 Październik 2018

W ramach przygotowań do ślubowania, pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach dodatkowych pod hasłem „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Uczniowie pod kierunkiem pani Moniki Kwaśniak i wychowawczyni zgłębiali swoją wiedzę na temat symboli narodowych oraz znaczenia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały film „Niepodległość”, określały cechy dobrego Polaka oraz nauczyły się śpiewać piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Następnie z puzzli ułożyły i pomalowały godło, wycięły biało-czerwone serca, z których powstała piękna flaga.

Spotkanie miało niezwykły charakter.

 
Z wizytą w Urzędzie Gminy Krasnystaw PDF Drukuj Email
Wtorek, 16 Październik 2018

16 października uczniowie klasy VIII wybrali się w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie z wizytą do UG Krasnystaw, gdzie mogli poznać strukturę urzędu i obowiązki jego pracowników.

Wizytę rozpoczęli w gabinecie Wójta, Wojciecha Kowalczyka, który mówił o swoich zadaniach jako urzędnika administracji lokalnej i zakresie obowiązków.

Następnie uczniowie pod opieką Iwony Solan – kierownika referatu organizacyjnego – zwiedzili urząd. W referacie finansowym rozmawiali o podatkach, dowiedzieli się, z jakimi sprawami przychodzą petenci.

W referacie budownictwa, gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska, po rozmowie z jego kierownikiem Andrzejem Basem, uświadomili sobie, jak szeroką wiedzę trzeba posiadać, by podejmować odpowiedzialne decyzje dotyczące wydawania zgody m.in. na inwestycje.

O zadaniach Rady Gminy opowiadał jej przewodniczący Mirosław Berbeć.

Uczniowie zajrzeli także do Sali Ślubów.

Beata Hartanowicz zaprosiła uczniów do Biura Obsługi Klienta. Tu dowiedzieli się, jakie zadania mają jego pracownicy, obserwowali rozmowę z interesantem.

Podczas pobytu w UG Krasnystaw uczniowie mieli okazję spotkać się ze strażakiem z OSP, który z dumą prezentował nowy sprzęt strażacki i zachęcał do wstępowania w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej.

Podziękowania dla wszystkich pracowników Urzędu Gminy Krasnystaw za interesujące zajęcia. Wyjazd był bardzo udany i pouczający, młodzież zdobyła nową wiedzę.

 
Piknik kulturalno-naukowy PDF Drukuj Email
Wtorek, 16 Październik 2018

15 września Wójt Gminy Krasnystaw i Gminne Centrum Kultury zaprosili wszystkich uczniów gminnych szkół na piknik kulturalno-naukowy. Impreza odbyła się w naszej szkole.


 
Ognisko klasy I PDF Drukuj Email
Wtorek, 16 Październik 2018

Korzystając z ostatnich ciepłych i słonecznych dni, wychowawczyni oraz rodzice uczniów klasy I zorganizowali ognisko klasowe. Impreza miała na celu nie tylko integrację zespołu klasowego, lecz także oderwanie od codzienności oraz zaproponowanie dzieciom ciekawej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzieci samodzielnie upiekły kiełbaski i jabłka, zaś rodzice zatroszczyli się o pieczone ziemniaki. Wszystko smakowało wyśmienicie. Grupa świetnie się bawiła, a najwięcej radości sprawiło wspólne przeciąganie liny.

Dziękujemy rodzicom za wesołą zabawę i pomoc w organizacji ogniska.

 
Mali adepci pływania PDF Drukuj Email
Wtorek, 16 Październik 2018

Uczniowie klasy I wzięli udział w pierwszych zajęciach w ramach realizacji projektu „Powszechna nauka pływania”. Przed wyjazdem dzieci zostały zapoznane z regulaminem obowiązującym na basenie, a także zasadami zachowania się podczas przejazdu. Uczniowie oswajali się z wodą i wykonywali pierwsze ćwiczenia pod opieką instruktorów Małgorzaty Kapitan i Szczepana Olchowskiego.

Uciechy było co niemiara. Dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone z wyjazdu i z niecierpliwością oczekują na kolejne zajęcia.
 
Święto Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Sobota, 13 Październik 2018

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole obchody święta oświaty odbyły się w piątek, 12 października. Dla pedagogów i całej społeczności szkolnej specjalny występ zorganizował Samorząd Uczniowski, a Rada Rodziców przekazała życzenia i kwiaty.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack