godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości i 1 użytkownik 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj945
Wczoraj1240
Ogółem1695616
Twoje IP:54.225.26.44
Aktualności
Piątoklasiści w Krasnobrodzie PDF Drukuj Email
Czwartek, 24 Maj 2018

W dniach 21-23 maja 2018 roku uczniowie klasy V wraz z nauczycielami: Małgorzatą Rzemieniuk i Zbigniewem Rzemieniukiem wyjechali na wycieczkę do Krasnobrodu. Wyjazd był połączeniem aktywnego wypoczynku – piesze wędrówki – z nauką poprzez zabawę. Uczniowie mogli podziwiać piękne widoki z wieży obserwacyjnej w Krasnobrodzie, odwiedzili ścieżkę edukacyjną „Dinozaury” i odbyli „podróż w czasie” – od powstania Ziemi, tj. prekambru poprzez paleozoik i mezozoik, kończąc na „wielkim wymieraniu kredowym”. W rezerwacie leśnym „Św. Roch” zwiedzili unikatową drewnianą Kaplicę Świętego Rocha. W ostatnim dniu wycieczki uczniowie odbyli przejażdżkę bryczkami do Kapliczki „Na wodzie” oraz zwiedzili ptaszarnię. Codziennie uczniowie mieli możliwość nauki poprzez rozwiązywanie różnorodnych quizów w aplikacji Kahoot. Brali udział w pokazach chemicznych, które tym razem odbyły się w leśnej scenerii, a zostały przeprowadzone przez nauczyciela chemii oraz Dawida Ćwirtę z Klubu Młodego Odkrywcy działającego w naszej szkole. Był też czas na zabawy nad zalewem, gdyż pogoda dopisała doskonale. Wyjazd był też okazją do lepszej integracji klasy. Wszyscy świetnie się bawili, nabrali sił i trudno było wracać do domu.

 
Zapraszamy przedszkolaki PDF Drukuj Email
Niedziela, 20 Maj 2018

W piątek 18 maja w Dniu Otwartym gościliśmy w progach szkoły przedszkolaki, które we wrześniu rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Do zobaczenia we wrześniu.

 
Na stulecie niepodległości PDF Drukuj Email
Niedziela, 20 Maj 2018

Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do podejmowania różnych inicjatyw upamiętniających to doniosłe wydarzenie. 20 maja na placu przed Urzędem Gminy w Krasnymstawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Po mszy w intencji Ojczyzny, przemówieniach gospodarzy i gości, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Występ recytatorów, wokalistek i chóru szkolnego spodobał się tak bardzo, że młodym artystom gratulowali m.in. pełniący funkcję Wójta Gminy Krasnystaw Wojciech Kowalczyk i poseł na Sejm RP Teresa Hałas.


Podczas uroczystości gminnej szkołę reprezentowali: Lena Brzozowska, Patrycja Chwała, Agata Demczuk, Natalia Dziekan, Nicole Mazurek, Amelia Niedźwiadek, Anna Olech, Joanna Palonka, Julia Pasieczna, Maciej Pasik, Michał Patyra, Amelia Wach, Bartosz Zduńczuk i Alan Żurek.

Kwiatową dekorację przygotowała Monika Patyra.

Nad uczniami opiekę sprawowali: Krzysztof Darmochwał, Elżbieta Mazurek, Beata Wrońska.

Dziękujemy uczniom za reprezentowanie szkoły, rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

 
Jak powstaje papier czerpany? PDF Drukuj Email
Niedziela, 20 Maj 2018

18 maja w Gminnej Bibliotece w Siennicy Nadolnej zorganizowane zostały warsztaty, podczas których uczestnicy – uczniowie klasy IV a – poznali sztukę wytwarzania papieru. W czasie godzinnego spotkania dzieciom zaprezentowano dawną technikę uzyskiwania papieru czerpanego z masy papierniczej. Każdy miał okazję samodzielnie wykonać oryginalne kartki.

 
Laureaci Matematycznej Drabinki PDF Drukuj Email
Czwartek, 17 Maj 2018

16 maja nasi uczniowie wzięli udział w XV Gminnym Konkursie „Matematyczna Drabinka” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Małochwieju Dużym. Następnego dnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom matematycznych zmagań.

Laureatami zostali: Eryk Parzymies-Kasprzak i Eliza Szambelan z klasy 3b, których opiekunem jest Małgorzata Jakubiec, Igor Walczyński z klasy 3a, opiekun Jolanta Ćwirta, Mikołaj Kalisz i Bartłomiej Sadowski z klasy 6, opiekun Małgorzata Rzemieniuk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
W mieście hetmana Jana Zamoyskiego PDF Drukuj Email
Czwartek, 17 Maj 2018

16 maja uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Zamościa - jednego z najpiękniejszych miast w Polsce.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie najstarszego zamojskiego muzeum. Poznaliśmy tu historię Zamościa i jego założyciela. Obejrzeliśmy imponującą makietę miasta i wystawy: archeologiczną zatytułowaną Zamojszczyzna w pradziejach i wczesnym średniowieczu oraz etnograficzną pod nazwą Sztuka Ludowa Zamojszczyzny.

 

Następnie zwiedziliśmy ekspozycję w zrewitalizowanym budynku Arsenału oraz obejrzeliśmy nowoczesne aranżacje muzealne w obiektach znajdujących się w zespole Arsenału i Bastionu III – dawnej prochowni i pawilonu wystawowego w kurtynie muru pomiędzy Bastionem III a Bramą Szczebrzeską,  gdzie m.in. znalazły miejsce eksponaty ciężkiego sprzętu wojskowego. Uczestniczyliśmy w projekcji filmu opowiadającego dzieje twierdzy Zamość.

Kolejnym punktem programu naszej wycieczki była wizyta w ZOO. Tu spędziliśmy czas podglądając życie zwierząt, ptaków i owadów.

Wszyscy wrócili zadowoleni, tylko pogoda dała plamę.

 
Wizyta w Zakładzie Zagospodarowywania Odpadów PDF Drukuj Email
Środa, 16 Maj 2018

15 maja uczniowie klas II, IIIa i IIIb, w ramach realizacji programu ekologicznego, odbyli wycieczkę do Zakładu Zagospodarowywania Odpadów KRAS-EKO w Wincentowie.

Celem wizyty było zapoznanie z działalnością zakładu i  obejrzenie sposobów segregacji i utylizacji śmieci. Uczniowie przypomnieli sobie w jaki sposób prawidłowo gospodarować odpadami tak, aby nie ingerować negatywnie w środowisko przyrodnicze. Dowiedzieli się, co dzieje się po opuszczeniu naszych gospodarstw domowych z opakowaniami z tworzyw sztucznych, szkłem, papierem i tekturą, odpadami zielonymi, odpadami gabarytowymi typu meble, opony czy elektrośmieci. Młodzi ekolodzy zapamiętali, jak bardzo ważne jest prawidłowe segregowanie śmieci, gdyż to ułatwia pracę pracownikom zakładu oraz nie zanieczyszcza i nie truje środowiska.  Na zakończenie wizyty wszyscy uczestnicy wycieczki stanęli na wadze dla samochodów ciężarowych i zostali zważeni. Okazało się, że razem ważyli półtorej tony, czyli 1500 kg!

Po tej ekologicznej wizycie nasi uczniowie z pewnością będą segregować śmieci i w ten sposób chronić nasze środowisko.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack