godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 108 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj460
Wczoraj1414
Ogółem1472636
Twoje IP:54.81.238.157
Aktualności
Z wizytą u leśników PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 23 Październik 2017

Korzystając  z pięknej jesiennej pogody, uczniowie klas II, III a i III b wraz z wychowawczyniami wybrali się 20 października na ścieżkę edukacyjną do Nadleśnictwa Krasnystaw. Przewodnikiem po ścieżce dydaktycznej była leśnik Monika Krysiak. Ciekawie opowiadała o życiu lasu prezentując barwne tablice oraz okazy w naturalnym środowisku. Uczniowie poznawali las wszystkimi zmysłami.  Pogłębiali swoją wiedzę na temat zagadnień przyrodniczych dotyczących lasów naszego regionu oraz osobliwości nadleśnictwa. Rozpoznawali różne gatunki drzew, obserwowali prace prowadzone w szkółce leśnej, zrozumieli jak odpowiedzialna jest  praca leśnika, zbierali dary lasu do kącików przyrody i wspaniale się bawili. Na zakończenie, dzięki uprzejmości pracowników Nadleśnictwa, na ogromnym grillu upiekli kiełbaski, które smakowały wybornie.

 
Dzieci z Syrii potrzebują pomocy PDF Drukuj Email
Niedziela, 22 Październik 2017

Odpowiadamy na apel Lubelskiej Kurator Oświaty Teresy Misiuk i przyłączamy się do akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”. Do pomocy na rzecz poszkodowanym w wyniku wojny w Syrii zachęcają przedstawiciele środowisk kościelnych, rządowych, samorządowych, naukowych i biznesowych.

W naszej szkole w czwartek 26 października organizujemy kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczamy dla ofiar wojny w Syrii.

W akcję można również włączyć się, wpłacając datki pieniężne bezpośrednio na konto bankowe – 63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem „Lubelszczyzna dla Syrii” lub wysyłając SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 z VAT).

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=8633

Zapraszamy do udziału w akcji.

 
Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Czwartek, 19 Październik 2017

19 października 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięła udział grupa nauczycieli i pracowników z naszej szkoły, która została uhonorowana odznaczeniami państwowymi i resortowymi oraz nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Odznaczenia dokonywali: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk oraz Wicekurator Oświaty Eugeniusz Pelak.


Medalem Złotym za Długoletnią Służbę zostały wyróżnione: Grażyna Łukaszewska i Anna Manachiewicz, Medalem Brązowym Dariusz Dubaj, a Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostały: Elżbieta Kasperek, Celina Kowal i Urszula Podgórna-Miszczak.

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał Zbigniew Rzemieniuk.

Uroczystość uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Chełm „Uherzacy”.

 
Uwaga! Akcja! PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Październik 2017

Przyłącz się do zbiórki karmy dla potrzebujących zwierząt. W czwartek 19 października przynieś wartościową karmę suchą lub w puszkach, którą przekażemy Stowarzyszeniu Viva. Wolontariusze czekają na Wasze dary od 7.20.

 
XVII Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Październik 2017

W tym roku pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” przeżywamy kolejny już Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły w dniu 16 października mogli wsłuchać się w piękne nauczanie św. Jana Pawła II, Wielkiego Polaka, który bardzo kochał dzieci i młodzież. Posłaniec Ducha Świętego i największy misjonarz, który od początku swojego pontyfikatu zachęcał: „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!”. Podczas VIII pielgrzymki do Polski w Łagiewnikach 2002 r. św. Jan Paweł II powiedział: „Przynoszę przesłanie nadziei płynące z Dobrej Nowiny (…) Przestań się lękać! Zaufaj Bogu, który jest bogaty w miłosierdzie”. Te i inne przesłania św. Jana Pawła II przypomnieli uczniowie kl. IVb, którzy przygotowali pod kierunkiem katechetki Marii wzruszający montaż słowno – muzyczny. Uroczystość uzupełniła prezentacja o życiu i działalności św. Jana Pawła II, która pomogła, szczególnie naszym najmłodszym uczniom, przybliżyć postać papieża Polaka, św. Jana Pawła II.

 
Dzień Edukacji Narodowej - fotorelacja PDF Drukuj Email
Niedziela, 15 Październik 2017
 
Kiszenie kapusty - warsztaty PDF Drukuj Email
Niedziela, 15 Październik 2017
W dniu 12 października pierwszaki z naszej szkoły wraz z grupą przedszkolną wybrali się na wycieczkę do sąsiedniej miejscowości Wincentów. Poznali tam jak funkcjonuje Ochotnicza Straż Pożarna oraz świetlica wiejska. Uczestniczyli w warsztatach kiszenia kapusty zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wincentowie. Panie zapoznały dzieci ze sposobami kiszenia kapusty i narzędziami, które ułatwiają pracę. Dzieci próbowały swoich sił przy szatkowaniu kapusty i ścieraniu marchewki. Dzielnie ubijały warzywa w beczce, aby dobrze zakisły. Po skończonej pracy panie z Koła Gospodyń przygotowały dla dzieci poczęstunek. Ciepła herbata i pyszne racuchy były miłą nagrodą dla małych pomocników za pomoc i aktywne uczestnictwo w warsztatach. Uczniowie wraz z wychowawczynią Urszulą Podgórną-Miszczak dziękują Bożenie Sobczuk, Annie i Ewie Bednarczyk oraz Ryszardowi Bednarczykowi za zorganizowanie warsztatów.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack