godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj871
Wczoraj1240
Ogółem1695542
Twoje IP:54.225.26.44
Aktualności
High School Musical PDF Drukuj Email
Środa, 30 Maj 2018

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w nietypowej lekcji języka angielskiego. Lekcja miała charakter musicalu i pod takim tytułem się odbywała. High School Musical był kombinacją scenek z życia szkoły oraz utworów muzycznych prezentowanych przez najstarszych uczniów naszej szkoły, którzy popisali się nie lada talentem aktorskim i wokalnym. Scenki prezentowały typowe zwroty codziennego użytku w języku angielskim. Zgromadzona widownia świetnie się bawiła, śpiewając znane i lubiane piosenki. Imprezę przygotowała nauczycielka języka angielskiego Wioletta Lis.

 
I miejsce w Filmowej Grze Miejskiej – szlakiem „Kręćmy film!” PDF Drukuj Email
Środa, 30 Maj 2018

29 maja 2018 roku uczennice klasy II gimnazjum: Martyna Cichomska, Agata Demczuk, Julia Korchut, Oliwia Korchut, Łucja Kubina i Amelia Wach, uczestniczyły w ogólnopolskiej Filmowej Grze Miejskiej. Impreza została zorganizowana przez Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy „Iluzjon”, działający przy II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie i Krasnostawski Dom Kultury. Wydarzenie jest realizowane przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Gra rozpoczęła się o godzinie 10.00 rejestracją grup. Nasze drużyny otrzymały nr 6 i 7. W imprezie rywalizowało czternaście zespołów ze szkół powiatu krasnostawskiego. Zawodnicy mieli za zadanie wykazać się znajomością filmów z Filmoteki Szkolnej oraz letnich projekcji „Kręćmy film”. Nasz zespół nr 7 okazał się najlepszy. Zajęliśmy I miejsce!

Opiekunem uczennic była Bożena Mitura.

 
Aniu, brawo! PDF Drukuj Email
Wtorek, 29 Maj 2018

24 maja Ania Olech uczestniczyła w uroczystej Gali Podsumowania Konkursów Przedmiotowych i Tematycznych organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Przypominamy, że Ania jest laureatką konkursu z biologii. Jeszcze raz gratulujemy uczennicy i opiekunowi, nauczycielowi biologii Dariuszowi Sułkowi.

Aniu, życzymy dalszych sukcesów już w szkole ponadgimnazjalnej.

 
Poetycko o niepodległości PDF Drukuj Email
Wtorek, 29 Maj 2018

Dnia 28 maja w Szkole Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Poetyckim „Poetycko o niepodległości”.

Czworo uczniów naszej szkoły: Klaudia Czyż, Miłosz Józefowski, Maciej Pasik i Bartłomiej Sadowski podjęło się niełatwego zadania i napisało utwory poetyckie, których treść nawiązuje do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że komisja konkursowa doceniła naszych młodych poetów. Gratulacje.

 
Pierwszoklasiści w gronie czytelników PDF Drukuj Email
Wtorek, 29 Maj 2018

W miniony piątek w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość pasowania uczniów pierwszych klas na czytelników. W świat książek wprowadziła dzieci Pchła Szachrajka. Samorząd Uczniowski przygotował dla młodych czytelników rozmaite zadania, przy których pierwszoklasiści bawili się wyśmienicie. Na pamiątkę uczniowie otrzymali książki.

 
Przed wielką przygodą PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 28 Maj 2018

Dziś uczniowie klasy III a i III b wyruszyli do niecodziennej szkoły. Wychowawczyni Jolanta Ćwirta zabrała swoich wychowanków na zieloną szkołę do Krasnobrodu.

 
W trosce o bezpieczeństwo – spotkanie z policjantami PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 28 Maj 2018

W piątek 23 maja uczniowie klas II, III a i III b uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Goście w ramach przygotowań do wyjazdu klas trzecich na zieloną szkołę oraz zbliżających się wakacji omówili zasady bezpieczeństwa, jakie należy zachować podczas wsiadania, wysiadania i zachowania się w pojazdach, poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami. Przestrzegali dzieci przed oddalaniem się od grupy i poinstruowali co zrobić, gdy się zagubimy. Przypomnieli o bezpieczeństwie podczas zabaw w ośrodku wypoczynkowym, domu i na podwórku. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack