godlo.jpg

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj460
Wczoraj1414
Ogółem1472636
Twoje IP:54.81.238.157
Aktualności
99 lat niepodległości PDF Drukuj Email
Sobota, 11 Listopad 2017

10 listopada, w przeddzień wydarzeń poprzedzających ważną dla naszej Ojczyzny datę 11 listopada 1918 roku, w naszej szkole uroczyście i radośnie uczciliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tego dnia wszyscy uczniowie nosili biało – czerwone kotyliony. Nauczyciele otrzymali je od świetnie przygotowanych do świętowania uczniów klasy II gimnazjum, którzy prócz kotylionów rozdawali flagi i wykonali okolicznościowy plakat.

Uczniowie klas II i VI  oraz chór szkolny przygotowali program artystyczny. Przywołali przełomowe dla naszej przeszłości wydarzenia, recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które wprowadziły uczestników akademii w atmosferę refleksji nad wielką wartością, jaką jest wolność.

 
Akademia Bezpiecznego Puchatka PDF Drukuj Email
Sobota, 11 Listopad 2017

Uczniowie klasy I a realizują  IX edycję programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Program trwa cały rok. Głównym jego celem jest wdrożenie uczniów klasy pierwszej do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i podczas zabawy oraz poznanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie programu uczniowie wezmą udział w wielkim teście bezpieczeństwa.

 
Mediacje rówieśnicze PDF Drukuj Email
Czwartek, 02 Listopad 2017
Pod koniec października dwie przedstawicielki szkolnych mediatorów Zuzanna Kaluźniak i Amelia Niedźwiadek wraz opiekunem wzięły udział w konferencji „Mediacje rówieśnicze w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży” zorganizowaną przez Kuratorium Oświaty w Lublinie i Sąd Okręgowy w Lublinie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta
Miasta  Lublin, Prezydenta Miasta Zamość, Prezesa Sądu Okręgowego w Zamościu.
Więcej…
 
Ślubuję Ci, szkoło PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30 Październik 2017

27 października nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w wyjątkowej uroczystości. Odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia. Na ten dzień pierwszoklasiści czekali z niecierpliwością.

Przy wsparciu wychowawczyń Elżbiety Kasperek i Urszuli Podgórnej-Miszczak uczniowie poznali swoje prawa i obowiązki, zasady panujące w szkole, doświadczali szkolnego życia. Byli pilni i bardzo pracowici.

W dniu ślubowania wykazali się piękną recytacją wierszy, śpiewem a także poczuciem humoru i zdolnościami aktorskimi.

Po części artystycznej, słowa ślubowania uczniów i ich rodziców brzmiały niezwykle poważnie. Wicedyrektor Dorota Kostecka-Marchewa wielkim ołówkiem pasowała pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej. Rodzice wręczyli dzieciom wspaniałe upominki. Świadkami pasowania byli uczniowie klas II i III oraz wychowawczynie z grupą sześciolatków z pobliskiego przedszkola. Ten jedyny taki dzień na pewno długo zostanie w pamięci każdego pierwszaka.

 
Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30 Październik 2017

27 października troje uczniów naszej szkoły: Klaudia Czyż, Roksana Pastuszak i Bartłomiej Sadowski uczestniczyło w konferencji inaugurującej ogólnopolski projekt „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”. Inicjatywa została podjęta z myślą o edukacji i propagowaniu postaw patriotycznych. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Commodus.

 
Październikowe akcje PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30 Październik 2017

Szkolny Wolontariat i Samorząd Uczniowski dziękują za udział w zbiórce karmy dla zwierząt oraz kiermaszu ciast.

 
Plan na przyszłość – spotkanie z doradcą zawodowym PDF Drukuj Email
Wtorek, 24 Październik 2017

24 października uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z Małgorzatą Kawałkowską, pracownikiem i doradcą zawodowym z PUP w Krasnymstawie. Wizyta urzędniczki  była okazją do uzyskania przez młodzież informacji dotyczących sytuacji na rynku pracy, form aktywizacji, rozmowy kwalifikacyjnej, możliwości odbywania staży po zakończeniu edukacji. Uczniowie rozważali, jakimi kryteriami powinni się kierować przy wyborze szkoły średniej i dalszej drogi edukacji.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack