godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj425
Wczoraj973
Ogółem1606924
Twoje IP:54.196.38.114
Aktualności
Laureaci Matematycznej Drabinki PDF Drukuj Email
Czwartek, 17 Maj 2018

16 maja nasi uczniowie wzięli udział w XV Gminnym Konkursie „Matematyczna Drabinka” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Małochwieju Dużym. Następnego dnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom matematycznych zmagań.

Laureatami zostali: Eryk Parzymies-Kasprzak i Eliza Szambelan z klasy 3b, których opiekunem jest Małgorzata Jakubiec, Igor Walczyński z klasy 3a, opiekun Jolanta Ćwirta, Mikołaj Kalisz i Bartłomiej Sadowski z klasy 6, opiekun Małgorzata Rzemieniuk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
W mieście hetmana Jana Zamoyskiego PDF Drukuj Email
Czwartek, 17 Maj 2018

16 maja uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Zamościa - jednego z najpiękniejszych miast w Polsce.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie najstarszego zamojskiego muzeum. Poznaliśmy tu historię Zamościa i jego założyciela. Obejrzeliśmy imponującą makietę miasta i wystawy: archeologiczną zatytułowaną Zamojszczyzna w pradziejach i wczesnym średniowieczu oraz etnograficzną pod nazwą Sztuka Ludowa Zamojszczyzny.

 

Następnie zwiedziliśmy ekspozycję w zrewitalizowanym budynku Arsenału oraz obejrzeliśmy nowoczesne aranżacje muzealne w obiektach znajdujących się w zespole Arsenału i Bastionu III – dawnej prochowni i pawilonu wystawowego w kurtynie muru pomiędzy Bastionem III a Bramą Szczebrzeską,  gdzie m.in. znalazły miejsce eksponaty ciężkiego sprzętu wojskowego. Uczestniczyliśmy w projekcji filmu opowiadającego dzieje twierdzy Zamość.

Kolejnym punktem programu naszej wycieczki była wizyta w ZOO. Tu spędziliśmy czas podglądając życie zwierząt, ptaków i owadów.

Wszyscy wrócili zadowoleni, tylko pogoda dała plamę.

 
Wizyta w Zakładzie Zagospodarowywania Odpadów PDF Drukuj Email
Środa, 16 Maj 2018

15 maja uczniowie klas II, IIIa i IIIb, w ramach realizacji programu ekologicznego, odbyli wycieczkę do Zakładu Zagospodarowywania Odpadów KRAS-EKO w Wincentowie.

Celem wizyty było zapoznanie z działalnością zakładu i  obejrzenie sposobów segregacji i utylizacji śmieci. Uczniowie przypomnieli sobie w jaki sposób prawidłowo gospodarować odpadami tak, aby nie ingerować negatywnie w środowisko przyrodnicze. Dowiedzieli się, co dzieje się po opuszczeniu naszych gospodarstw domowych z opakowaniami z tworzyw sztucznych, szkłem, papierem i tekturą, odpadami zielonymi, odpadami gabarytowymi typu meble, opony czy elektrośmieci. Młodzi ekolodzy zapamiętali, jak bardzo ważne jest prawidłowe segregowanie śmieci, gdyż to ułatwia pracę pracownikom zakładu oraz nie zanieczyszcza i nie truje środowiska.  Na zakończenie wizyty wszyscy uczestnicy wycieczki stanęli na wadze dla samochodów ciężarowych i zostali zważeni. Okazało się, że razem ważyli półtorej tony, czyli 1500 kg!

Po tej ekologicznej wizycie nasi uczniowie z pewnością będą segregować śmieci i w ten sposób chronić nasze środowisko.

 
Czy ,,Magiczne Ogrody” są magiczne? PDF Drukuj Email
Środa, 16 Maj 2018

14 maja uczniowie klas I a i II wyjechali na wycieczkę do ,,Magicznych Ogrodów”. Już przy wejściu powitał ich włochaty, ale sympatyczny mieszkaniec ogrodów. Podczas wycieczki były wspólne zabawy, tajemnicze opowieści. Dzieci opanowały sztuki walki stosowane przez Krasnale, magiczną kolejką przejechały przez ich krainę. Odważnie pokonywały przeszkody i tajemnicze przejścia. Stanęły oko w oko z przeraźliwym smokiem. Wśród pięknej przyrody z łatwością można było przenieść się w świat fantazji. Te ogrody są naprawdę magiczne. Nawet obiad smakował inaczej. Dzieci bawiły się świetnie. Dopisała pogoda i humor.

 
Z wizytą w Kartonex-ie PDF Drukuj Email
Sobota, 12 Maj 2018

Kartonex Sp. z o.o. to jeden z lokalnych pracodawców, producent z wieloletnim doświadczeniem zajmujący się produkcją wysokiej jakości opakowań z tektury falistej i worków papierowych. 10 maja uczniowie klasy drugiej gimnazjum w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odwiedzili spółkę, poznali asortyment firmy i cykl produkcyjny różnych papierowych opakowań. Dziękujemy pracownikom za profesjonalne oprowadzenie po zakładzie.

 
My z UNICEF PDF Drukuj Email
Sobota, 12 Maj 2018

Za nami kolejna ogólnopolska kampania edukacyjno-pomocowa, w której braliśmy udział. Od kilku lat angażujemy się w akcje organizowane przez UNICEF. W zimie braliśmy udział w kampanii „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Do szkoły dotarło podziękowanie za zaangażowanie na rzecz dzieci w Syrii, a nasza szkoła otrzymała certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki.

 


 

 
Nagrodzeni i wyróżnieni przyjaciele przyrody PDF Drukuj Email
Sobota, 12 Maj 2018

Szkoła w Małochwieju Dużym po raz dziesiąty była organizatorem Gminnego Konkursu Plastycznego „Jestem przyjacielem przyrody”. Uczestniczyli w nim nasi uczniowie z klas I – III. Brawo dla nagrodzonych i wyróżnionych.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack