godlo.jpg

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj900
Wczoraj1240
Ogółem1695571
Twoje IP:54.225.26.44
Aktualności
„Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna” PDF Drukuj Email
Środa, 06 Czerwiec 2018

6 czerwca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Konkursu Ekologiczno-Regionalnego „Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna”. Wśród nagrodzonych uczniów z lubelskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych stanęły Julia Kalisiewicz, Julia Korchut i Oliwia Korchut. Zadaniem trzyosobowych drużyn było opracowanie gazetki szkolnej na temat lubelskich dróg do niepodległości.

Komisja konkursowa oceniała prace biorąc pod uwagę następujące kryteria: informacje merytoryczne, działania podjęte przez szkołę, samodzielność pracy uczniów, stronę graficzną gazetki, warsztat dziennikarski.

Konkurs objęty został Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Wojewody lubelskiego.

Zanim ogłoszono wyniki konkursu, goście obejrzeli widowisko teatralno-muzyczne „Nasza Niepodległa”, przygotowane przez młodzież Zespołu Szkół Publicznych w Suścu. Po gali uczestnicy zostali zaproszeni na wycieczkę, w czasie której mogli podziwiać największą atrakcję turystyczną Roztocza – szumy na Tanwi.

Opiekunem naszych gimnazjalistek była Beata Wrońska.

 
Góra Grosza - podziękowanie PDF Drukuj Email
Wtorek, 05 Czerwiec 2018
 
Zielona Szkoła trzecioklasistów PDF Drukuj Email
Wtorek, 05 Czerwiec 2018

W poniedziałek 30 maja uczniowie klas trzecich wyjechali na Zieloną Szkołę do Krasnobrodu. I chociaż podczas pożegnania z rodzicami zakręciła się łezka w oku, to w czasie trzech dni pobytu w Krasnobrodzie, na twarzach gościł uśmiech. Dzieci dzielnie zniosły rozłąkę. Wykazały się dużą samodzielnością, umiejętnością przestrzegania norm społecznych, kulturą współżycia i współdziałania w grupie.

Program zajęć był napięty i wypełniony różnymi atrakcjami. W ramach Zielonej Szkoły odbywały się zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej. Każdy dzień obfitował w niezapomniane wrażenia. Podczas pieszych wycieczek z panią przewodnik, uczniowie poznawali malowniczo położoną miejscowość i zwiedzali Krasnobrodzki Park Krajobrazowy. Wiele radości dostarczył im zielony kulig, czyli przejażdżka bryczkami.

Wspólnie podziwiali Sanktuarium Nawiedzenia NMP, wieńce dożynkowe czy ptaki mieszkające w ptaszarni. Z zaciekawieniem słuchali historii powstania kapliczki na wodzie czy opowieści o życiu świętego Rocha. Odwiedzając krasnobrodzki park dinozaurów poznawali życie od zarania dziejów, a w Muzeum Parafialnym mieli możliwość zobaczyć różne, bardzo stare przedmioty gospodarstwa domowego. Było też ognisko, nocny spacer wokół zalewu i pidżama party. Filip Wikliński uczył kolegów i koleżanki języka migowego. Wszyscy stwierdzili, że jeśli się tylko chce to porozumiewanie się w tym języku nie jest wcale trudne. Najwytrwalsi opanowali cały alfabet i kilkanaście pojedynczych słów.

Czas minął szybko. Do domu wszyscy wrócili uśmiechnięci, zadowoleni z wieloma fajnymi nagrodami.

 
Dostaliśmy podziękowanie od Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 04 Czerwiec 2018
 
Po konkursie plastycznym PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 04 Czerwiec 2018

Od ośmiu lat KRUS w Krasnymstawie organizuje organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły. Dzieci przygotowywały prace pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy”. Według jury na wyróżnienie zasłużyła praca uczennicy klasy I Amelii Książek. Pozostałym dzieciom - Zuzannie Antoniuk, Wiktorowi Kaliszowi, Milenie Łysakowskiej, Agnieszce Mazurek i Karolinie Sadowskiej - dziękujemy za uczestnictwo.

 
Warsztaty dla dzieci ,,Jak wyrabiano papier czerpany w dawnych czasach?” PDF Drukuj Email
Niedziela, 03 Czerwiec 2018

30 maja uczniowie klasy II odwiedzili świetlicę Gminnej Biblioteki, gdzie brali udział w warsztatach poświęconych produkcji papieru.  Dzieci zapoznały się z historią powstawania papieru oraz zobaczyły jak wyrabiano w dawnych czasach papier czerpany. Poznaną podczas pokazu technikę uzyskiwania papieru z masy papierniczej wykorzystały do własnoręcznego jego wykonania. Przy pomocy specjalnej ramki z sitem oraz ciężkiej, żeliwnej prasy każde dziecko wyprodukowało swoją kartkę papieru, którą po wyschnięciu pięknie pokoloruje.

 
Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Historycznego „Ocalmy naszą przeszłość” PDF Drukuj Email
Środa, 30 Maj 2018

30 maja w Miejskiej Bibliotece w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie XIII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Ocalmy naszą przeszłość”, w którym wzięły udział uczennice klasy II naszego gimnazjum. Nadrzędnym celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań historią regionalną, a uczniowie przygotowują prace na zaproponowane przez organizatorów tematy. W kategorii klas gimnazjalnych powstawały prace indywidualne i zbiorowe.

Martyna Cichomska napisała pracę o krasnostawskiej cukrowni i otrzymała I nagrodę w kategorii prac indywidualnych.

Agata Demczuk i Łucja Kubina przygotowały prezentację o dworkach i pałacach powiatu krasnostawskiego i zdobyły I nagrodę w kategorii prac zbiorowych. III nagrodę w tej kategorii odebrały Julia Korchut i Oliwia Korchut, które opracowały temat dotyczący krasnostawskich dróg do niepodległości.

Ogromne gratulacje, tym bardziej zasłużone, że konkurencja była silna.

Opiekunem grupy była Beata Wrońska.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack