godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj423
Wczoraj973
Ogółem1606922
Twoje IP:54.196.38.114
Aktualności
Pierwszoklasiści w gronie czytelników PDF Drukuj Email
Wtorek, 29 Maj 2018

W miniony piątek w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość pasowania uczniów pierwszych klas na czytelników. W świat książek wprowadziła dzieci Pchła Szachrajka. Samorząd Uczniowski przygotował dla młodych czytelników rozmaite zadania, przy których pierwszoklasiści bawili się wyśmienicie. Na pamiątkę uczniowie otrzymali książki.

 
Przed wielką przygodą PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 28 Maj 2018

Dziś uczniowie klasy III a i III b wyruszyli do niecodziennej szkoły. Wychowawczyni Jolanta Ćwirta zabrała swoich wychowanków na zieloną szkołę do Krasnobrodu.

 
W trosce o bezpieczeństwo – spotkanie z policjantami PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 28 Maj 2018

W piątek 23 maja uczniowie klas II, III a i III b uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Goście w ramach przygotowań do wyjazdu klas trzecich na zieloną szkołę oraz zbliżających się wakacji omówili zasady bezpieczeństwa, jakie należy zachować podczas wsiadania, wysiadania i zachowania się w pojazdach, poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami. Przestrzegali dzieci przed oddalaniem się od grupy i poinstruowali co zrobić, gdy się zagubimy. Przypomnieli o bezpieczeństwie podczas zabaw w ośrodku wypoczynkowym, domu i na podwórku. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.

 
Piątoklasiści w Krasnobrodzie PDF Drukuj Email
Czwartek, 24 Maj 2018

W dniach 21-23 maja 2018 roku uczniowie klasy V wraz z nauczycielami: Małgorzatą Rzemieniuk i Zbigniewem Rzemieniukiem wyjechali na wycieczkę do Krasnobrodu. Wyjazd był połączeniem aktywnego wypoczynku – piesze wędrówki – z nauką poprzez zabawę. Uczniowie mogli podziwiać piękne widoki z wieży obserwacyjnej w Krasnobrodzie, odwiedzili ścieżkę edukacyjną „Dinozaury” i odbyli „podróż w czasie” – od powstania Ziemi, tj. prekambru poprzez paleozoik i mezozoik, kończąc na „wielkim wymieraniu kredowym”. W rezerwacie leśnym „Św. Roch” zwiedzili unikatową drewnianą Kaplicę Świętego Rocha. W ostatnim dniu wycieczki uczniowie odbyli przejażdżkę bryczkami do Kapliczki „Na wodzie” oraz zwiedzili ptaszarnię. Codziennie uczniowie mieli możliwość nauki poprzez rozwiązywanie różnorodnych quizów w aplikacji Kahoot. Brali udział w pokazach chemicznych, które tym razem odbyły się w leśnej scenerii, a zostały przeprowadzone przez nauczyciela chemii oraz Dawida Ćwirtę z Klubu Młodego Odkrywcy działającego w naszej szkole. Był też czas na zabawy nad zalewem, gdyż pogoda dopisała doskonale. Wyjazd był też okazją do lepszej integracji klasy. Wszyscy świetnie się bawili, nabrali sił i trudno było wracać do domu.

 
Zapraszamy przedszkolaki PDF Drukuj Email
Niedziela, 20 Maj 2018

W piątek 18 maja w Dniu Otwartym gościliśmy w progach szkoły przedszkolaki, które we wrześniu rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Do zobaczenia we wrześniu.

 
Na stulecie niepodległości PDF Drukuj Email
Niedziela, 20 Maj 2018

Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do podejmowania różnych inicjatyw upamiętniających to doniosłe wydarzenie. 20 maja na placu przed Urzędem Gminy w Krasnymstawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Po mszy w intencji Ojczyzny, przemówieniach gospodarzy i gości, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Występ recytatorów, wokalistek i chóru szkolnego spodobał się tak bardzo, że młodym artystom gratulowali m.in. pełniący funkcję Wójta Gminy Krasnystaw Wojciech Kowalczyk i poseł na Sejm RP Teresa Hałas.


Podczas uroczystości gminnej szkołę reprezentowali: Lena Brzozowska, Patrycja Chwała, Agata Demczuk, Natalia Dziekan, Nicole Mazurek, Amelia Niedźwiadek, Anna Olech, Joanna Palonka, Julia Pasieczna, Maciej Pasik, Michał Patyra, Amelia Wach, Bartosz Zduńczuk i Alan Żurek.

Kwiatową dekorację przygotowała Monika Patyra.

Nad uczniami opiekę sprawowali: Krzysztof Darmochwał, Elżbieta Mazurek, Beata Wrońska.

Dziękujemy uczniom za reprezentowanie szkoły, rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

 
Jak powstaje papier czerpany? PDF Drukuj Email
Niedziela, 20 Maj 2018

18 maja w Gminnej Bibliotece w Siennicy Nadolnej zorganizowane zostały warsztaty, podczas których uczestnicy – uczniowie klasy IV a – poznali sztukę wytwarzania papieru. W czasie godzinnego spotkania dzieciom zaprezentowano dawną technikę uzyskiwania papieru czerpanego z masy papierniczej. Każdy miał okazję samodzielnie wykonać oryginalne kartki.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack