godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj202
Wczoraj814
Ogółem1976172
Twoje IP:18.234.236.14
Aktualności
Wizyta ratowników WOPR PDF Drukuj Email
Środa, 30 Styczeń 2019

Dużym zainteresowaniem, zarówno starszych jak i młodszych uczniów naszej szkoły, cieszyła się dzisiejsza wizyta ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Chełma.

Ratownicy opowiadali o zagrożeniach jakie niesie ze sobą zimowa zabawa na zamarzniętych obszarach wodnych i prezentowali sposoby wyjścia z opresji w sytuacjach niebezpiecznych. Podkreślali, że najważniejsze to wiedzieć jak unikać i zapobiegać tragediom związanym z załamaniem pokrywy lodowej. Panowie sprawdzali również wiedzę uczniów na temat przeprowadzania akcji ratunkowej, gdyby zauważyli, że ktoś potrzebuje pomocy. Następnie zaprezentowali sprzęt, który na co dzień pracują. Dzieci chętnie oglądały i przymierzały kamizelkę ratunkową, kask. Niektórzy mogli poczuć jak to jest być przymocowanym na noszach.

Wiedza, którą zdobyli uczniowie pozwoli bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Spotkanie podsumowały brawa.

 
Dzień Babci i Dziadzia PDF Drukuj Email
Niedziela, 27 Styczeń 2019

Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka  to symboliczna uroczystość w kalendarzu Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej.

Wiemy, jak ważni w życiu każdego dziecka są babcie i dziadkowie, którzy tak naprawdę cały czas myślą i troszczą się o swoje wnuki. Bez nich jakże trudniejsze i smutniejsze byłoby życie. To oni swoją bezgraniczną miłością otulają swoje wnuczęta każdego dnia wywołując radość i uśmiech na małej buźce. I właśnie dla nich w tym szczególnym dniu, 22 stycznia, uczniowie klas I-III przygotowali miłe niespodzianki.

Zaproszeni goście licznie przybyli w mury naszej szkoły.

Dzieci przygotowały dla kochanych Seniorów piękną i urozmaiconą część artystyczną. Były występy wokalne, taneczne, recytatorskie, aktorskie i muzyczne. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Na zakończenie dziecięcych występów wszystkie wnuczęta odśpiewały swoim bliskim gromkie „Sto lat”, a dyrektor Małgorzata Policha w ciepłych słowach, życzyła Seniorom wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha oraz podziękowała dzieciom i opiekunom za wspaniałe występy.

Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów, wspomnień i dalszych prezentacji dla Babć i Dziadków. Niech nam żyją sto lat!

 
Konkurs logopedyczny PDF Drukuj Email
Wtorek, 15 Styczeń 2019

Miło nam poinformować, że uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w I Ogólnopolskim Konkursie Logopedycznym pt. „W gabinecie logopedy”, organizowanym przez Centrum Terapii i Rozwoju „Grammatical” w Częstochowie. Spośród 9 wysłanych prac naszych uczniów aż 7 zostało zakwalifikowanych do udziału w konkursie. Praca Ani Zagraby z kategorii klas pierwszych została wyróżniona. Każdy artysta otrzymał dyplom. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 
VII wojewódzki konkurs dla szkół imienia księdza Jana Twardowskiego PDF Drukuj Email
Wtorek, 15 Styczeń 2019

Uczniowie klas I i III przygotowali prace plastyczne na VII wojewódzki konkurs dla szkół imienia księdza Jana Twardowskiego pod hasłem „Nasz Patron”, organizowany przez Szkołę Podstawową w Zemborzycach Tereszyńskich. W tym roku tematem przewodnim była „Rodzina w twórczości księdza Jana Twardowskiego”.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 stycznia. Nagrody otrzymali: Marika Barczuk i Weronika Górna z klasy I oraz Michał Patyra z klasy III. Wyróżnienie otrzymał Michał Bandosz z klasy I. Gratulujemy młodym plastykom i życzymy dalszych sukcesów!

 
Zwiększamy świadomość zdrowotną PDF Drukuj Email
Wtorek, 15 Styczeń 2019

Zakończyliśmy zajęcia w ramach projektu „Profilaktyka nadwagi i otyłości” realizowanego przez lubelskie Stowarzyszenie „Klub XXI wieku". Oferta skierowana była do uczniów klas IV-VI, a rekrutacja odbyła się w ubiegłym roku szkolnym. Z naszej szkoły w projekcie wzięło udział 29 uczniów, którzy objęci zostali badaniami diagnostycznymi i uczestniczyli w zajęciach z psychologiem, dietetykiem oraz trenerem. Każdy uczestnik otrzymał skrypt z treściami zajęć z edukacji zdrowotnej, z przykładami ćwiczeń, opisem aktywności fizycznej wspomagającej utrzymanie prawidłowej wagi oraz zestaw do samodzielnego wykonywania ćwiczeń.

 
Wigilie klasowe i jasełka 2018 PDF Drukuj Email
Sobota, 22 Grudzień 2018
 
Zawody sportowe PDF Drukuj Email
Sobota, 22 Grudzień 2018

W dniach 18 i 19 grudnia odbywały się w naszej szkole Turnieje Piłki Siatkowej „4” o Puchar Dyrektora. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny dziewcząt: SP Nr 4 Krasnystaw, SP Małochwiej Duży, SP Siennica Różana, SP Siennica Nadolna. Natomiast kolejnego dnia wystąpiło pięć drużyn chłopców: SP Nr 4 Krasnystaw, SP Małochwiej Duży, SP Siennica Różana, SP Siennica Nadolna, SP Nr 1 Krasnystaw. W obu turniejach rywalizowano systemem „każdy z każdym”, a o poszczególnych miejscach decydowała liczba zdobytych punktów.

Tak przedstawia się kolejność zajętych miejsc:

Dziewczęta:
I miejsce – SP Nr 4 Krasnystaw
II miejsce – SP Siennica Nadolna
III miejsce – SP Siennica Różana
IV miejsce – SP Małochwiej Duży

Chłopcy:
I miejsce – SP Nr 1 Krasnystaw
II miejsce – SP Nr 4 Krasnystaw
III miejsce – SP Siennica Nadolna
IV miejsce – SP Małochwiej Duży
V miejsce – SP Siennica Różana

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Zosia Lewandowska z SP Nr 4 Krasnystaw, a za najlepszego zawodnika uznano Szymona Dubaja z SP Nr 1 Krasnystaw. Pamiątkowe medale i puchary dla najlepszych drużyn wręczyła dyrektor Małgorzata Policha.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack