godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2102
Wczoraj2433
Ogółem2155057
Twoje IP:54.81.220.239
Aktualności
Mistrzowie Matematyki 2019 PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 22 Maj 2019

Konkursy matematyczne odgrywają bardzo ważną rolę w popularyzacji matematyki. 22 maja w naszej szkole odbył się III Szkolny Konkurs „Mistrz Matematyki”. W konkursie wzięło udział aż 26 uczniów z klas IV-VIII. Każdy z uczniów rozwiązywał zadania na poziomie swojej klasy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, dostarczanie uczniom możliwości wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi, rozbudzanie logicznego myślenia, zachęcanie uczniów do poznawania zasad zdrowej rywalizacji oraz doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznych. Zwycięzcy z poziomu każdej klasy uzyskali tytuł „Mistrz Matematyki” i pamiątkowy puchar.

Miło nam poinformować, iż:

„Mistrzem Matematyki 2019” klasy IV została Eliza Szambelan,

„Mistrzem Matematyki 2019” klasy V został Filip Koziej,

„Mistrzem Matematyki 2019” klasy VI został Igor Baran,

„Mistrzem Matematyki 2019” klasy VII został Mikołaj Kalisz,

„Mistrzem Matematyki 2019” klasy VIII został Dominik Wójtowicz.

Naszym Mistrzom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom biorącym udział życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu za rok.

Konkurs zorganizowali nauczyciele matematyki: Małgorzata i Zbigniew Rzemieniukowie.

 
XVI Gminny Konkurs Matematyczny za nami PDF Drukuj Email
Aktualności
Wtorek, 21 Maj 2019

Jak co roku Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Małochwieju Dużym była gospodarzem „Matematycznej Drabinki” – Gminnego Konkursu Matematycznego. W tegorocznej szesnastej edycji konkursu wzięło udział ośmioro reprezentantów naszej szkoły. Trzech z nich: Szymon Zych z klasy III, Igor Baran z klasy VI i Dominik Wójtowicz z klasy VIII uzyskało tytuły laureatów.  Gratulacje i podziękowania za udział także dla pozostałych uczestników matematycznych zmagań: Łukasza Dawidiuka i Michała Patyry (klasa III), Szymona Jagusiaka, Wiktorii Torbiczuk i Patrycji Zielińskiej (klasa VIII).

Do konkursu uczniów przygotowali nauczyciele: Elżbieta Mazurek, Małgorzata Rzemieniuk i Zbigniew Rzemieniuk.

 

 

 
Rozstrzygnięcie konkursu „Jestem przyjacielem przyrody” PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 16 Maj 2019

13 maja w Szkole Podstawowej w Małochwieju Dużym odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie  XI Gminnego Konkursu Plastycznego „Jestem przyjacielem przyrody”. Sukcesem mogą się pochwalić uczennice  klasy IIa. Wiktoria Plewuch zajęła I miejsce, a Amelia Książek zdobyła wyróżnienie. Gratulacje.

 
Majowe rocznice historyczne PDF Drukuj Email
Aktualności
Czwartek, 16 Maj 2019

Z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz 74. rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem nasza młodzież uczestniczyła w uroczystym apelu. Oprawę literacką przygotowali uczniowie klasy III wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy Vb. Uroczystość uświetniły pieśni w wykonaniu szkolnego chóru. Nie zabrakło również występów indywidualnych. Pięknie śpiewali: Nikola Jarosz z klasy IV oraz Nicole, Lena, Michał i Alan z klasy III.

Uroczystość przygotowali nauczyciele: Monika Kwaśniak, Elżbieta Mazurek, Marzena Tymicka, Krzysztof Darmochwał.

 
Zapraszamy przedszkolaki PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 08 Maj 2019
W kwietniu odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla najstarszych przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Siennicy Nadolnej. Przyszli uczniowie klasy I wraz z wychowawczyniami zostali bardzo serdecznie powitani przez Panią Dyrektor. Część oficjalną zakończyło wspólne zdjęcie.

Integracja przedszkolaków z uczniami klas I-III rozpoczęła się wspólnym tańcem. Następnie goście zostali zaproszeni do uczestnictwa w poszczególnych sekcjach, gdzie wspólnie z nauczycielami prowadzącymi i przy pomocy dzieci z klas I-III, uczestniczyli w  różnorodnych i ciekawych zajęciach. Przedszkolaki brały udział w zajęciach tanecznych, plastycznych, bibliotecznych, sportowych, z robotyki oraz wykonywały czarodziejskie doświadczenia. Zajęcia były dostosowane poziomem trudności i atrakcyjności do ich wieku. Dzieci zwiedziły również szkołę. Na pożegnanie odtańczyły wspólnie z uczniami klas młodszych poznany w tym dniu taniec oraz brały udział w zabawie ze śpiewem. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwał szkolny samorząd. Po tak atrakcyjnie spędzonym przedpołudniu nasi goście z apetytem zjedli obiad w szkolnej stołówce.

Zadowolone buzie przedszkolaków świadczyły o tym, że dzieci wspaniale i pożytecznie spędziły czas  w naszej szkole.
Zajęcia z przedszkolakami przygotowali nauczyciele: Elżbieta Mazurek, Urszula Podgórna – Miszczak, Elżbieta Kasperek, Monika Kwaśniak, Beata Gołębiowska, Beata Maluga. 


 
Pierwszy egzamin ósmoklasisty PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 17 Kwiecień 2019

W Wielkim Tygodniu 2019 r. w dniach 15-17 kwietnia w naszej szkole odbywały się pierwsze w historii zewnętrzne egzaminy ósmoklasisty. Do egzaminu składającego się z 3 części przystąpiło 5 uczennic i 12 uczniów. Pierwszego dnia w ciągu 120 minut uczniowie zdawali egzamin z języka polskiego, następnego dnia odbył się egzamin z matematyki, który trwał 100 minut, a ostatniego dnia w środę, ósmoklasiści zdawali egzamin z języka nowożytnego, który trwał 90 minut. Większość wybrała język angielski, a jedna uczennica język niemiecki.

Wyniki egzaminu poznamy 14 czerwca.

 
Ostatni egzamin gimnazjalny PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 17 Kwiecień 2019

W dniach 8-11 kwietnia 2019 r. odbył się egzamin gimnazjalny. Do ostatniego egzaminu wygaszanego gimnazjum przystąpiło 6 uczniów i 10 uczennic. Pierwszego dnia gimnazjaliści napisali w pierwszej części egzamin z wiedzy o społeczeństwie i historii, następnie z języka polskiego. Drugiego dnia egzamin składał się z części przyrodniczej z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka i geografia, a następnie egzamin z matematyki. Ostatniego dnia przeprowadzono egzamin z języka nowożytnego. Większość wybrała język angielski, a 4 uczennice wybrały język niemiecki. Egzamin składał się z części podstawowej i rozszerzonej. Wyniki egzaminu poznamy 14 czerwca, a na zakończenie roku szkolnego uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack