godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj876
Wczoraj1177
Ogółem1369301
Twoje IP:54.163.61.66
Aktualności
XVII Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Październik 2017

W tym roku pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” przeżywamy kolejny już Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły w dniu 16 października mogli wsłuchać się w piękne nauczanie św. Jana Pawła II, Wielkiego Polaka, który bardzo kochał dzieci i młodzież. Posłaniec Ducha Świętego i największy misjonarz, który od początku swojego pontyfikatu zachęcał: „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!”. Podczas VIII pielgrzymki do Polski w Łagiewnikach 2002 r. św. Jan Paweł II powiedział: „Przynoszę przesłanie nadziei płynące z Dobrej Nowiny (…) Przestań się lękać! Zaufaj Bogu, który jest bogaty w miłosierdzie”. Te i inne przesłania św. Jana Pawła II przypomnieli uczniowie kl. IVb, którzy przygotowali pod kierunkiem katechetki Marii wzruszający montaż słowno – muzyczny. Uroczystość uzupełniła prezentacja o życiu i działalności św. Jana Pawła II, która pomogła, szczególnie naszym najmłodszym uczniom, przybliżyć postać papieża Polaka, św. Jana Pawła II.

 
Dzień Edukacji Narodowej - fotorelacja PDF Drukuj Email
Niedziela, 15 Październik 2017
 
Kiszenie kapusty - warsztaty PDF Drukuj Email
Niedziela, 15 Październik 2017
W dniu 12 października pierwszaki z naszej szkoły wraz z grupą przedszkolną wybrali się na wycieczkę do sąsiedniej miejscowości Wincentów. Poznali tam jak funkcjonuje Ochotnicza Straż Pożarna oraz świetlica wiejska. Uczestniczyli w warsztatach kiszenia kapusty zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wincentowie. Panie zapoznały dzieci ze sposobami kiszenia kapusty i narzędziami, które ułatwiają pracę. Dzieci próbowały swoich sił przy szatkowaniu kapusty i ścieraniu marchewki. Dzielnie ubijały warzywa w beczce, aby dobrze zakisły. Po skończonej pracy panie z Koła Gospodyń przygotowały dla dzieci poczęstunek. Ciepła herbata i pyszne racuchy były miłą nagrodą dla małych pomocników za pomoc i aktywne uczestnictwo w warsztatach. Uczniowie wraz z wychowawczynią Urszulą Podgórną-Miszczak dziękują Bożenie Sobczuk, Annie i Ewie Bednarczyk oraz Ryszardowi Bednarczykowi za zorganizowanie warsztatów.

 
Warsztaty językowe PDF Drukuj Email
Niedziela, 15 Październik 2017
11 października 2017r. dwudziestu czterech uczniów klas VI, VII SP oraz II i III gimnazjum uczestniczyło w warsztatach językowych odbywających się w Krasnostawskim Domu Kultury. Zostały one zorganizowane we współpracy z firmą Nauka Bez Granic. Spotkanie prowadził Irlandczyk, Richie Mullaney, który przybliżył uczniom kulturę i historię Irlandii. W drugiej części warsztatów młodzież spróbowała swoich sił w tańcach irlandzkich. Była to świetna okazja do doskonalenia sprawności komunikacyjnych w autentycznej sytuacji.

 
Święto Pieczonego Ziemniaka PDF Drukuj Email
Piątek, 06 Październik 2017

Piękny słoneczny dzień październikowy wybrali uczniowie klasy III a wraz z rodzicami i wychowawczynią na zorganizowanie Święta Pieczonego Ziemniaka.

Zapłonęło ognisko, zapachniały pieczone na kijach kiełbaski i chleb, a w popiele piekły się ziemniaki.

Więcej…
 
Wizyta w stolicy PDF Drukuj Email
Piątek, 06 Październik 2017

Sportowo – naukowy charakter miał wyjazd naszych uczniów klas piątej, szóstej i siódmej do Warszawy.


Wczesnym rankiem 5 października wyruszyliśmy do stolicy, by zwiedzić Stadion Narodowy oraz Centrum Nauki Kopernik. Wśród uczestników wycieczki znalazło się wielu kibiców sportowych, dla których pobyt na PGE Narodowy dostarczył dużo emocji. Zasiedliśmy na trybunach, odwiedziliśmy pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Młodzi kibice zasiedli na miejscach zajmowanych przez naszych wybitnych piłkarzy i mogli sobie wyobrazić, że za kilka lat pojawią się tu także ich nazwiska.
W Centrum Nauki Kopernik odkrywaliśmy tajemnice ludzkiego ciała, zjawiska fizyczne, światło, poznawaliśmy zdobycze cywilizacji.
Droga powrotna do domu także była zdominowana przez piłkę nożną. Głośno kibicowaliśmy polskiej drużynie narodowej w meczu z Armenią.
Wyjazd okazał się udany, mimo niesprzyjającej pogody.

 
Bezpieczne dziecko PDF Drukuj Email
Niedziela, 01 Październik 2017

28 września dla uczniów klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zostało zorganizowane spotkanie z policjantką.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack