godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj104
Wczoraj1182
Ogółem1858855
Twoje IP:18.206.175.155
Aktualności
Jednak warto się uczyć! PDF Drukuj Email
Czwartek, 13 Grudzień 2018

11 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów najzdolniejszym uczniom województwa lubelskiego ufundowanych przez Zarząd Województwa Lubelskiego. Stypendia utalentowanym uczniom z Lubelszczyzny wręczali Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski oraz Wicemarszałek Dariusz Stefaniuk.

Gospodarze gali gratulowali uczniom wysokich wyników w nauce. Wśród wyróżnionych znalazł się Mikołaj Kalisz z klasy VII, uczeń naszej szkoły. Stypendium otrzymała także nasza ubiegłoroczna absolwentka Anna Olech. Stypendia przyznawane były za osiągnięcia w nauce i reprezentowanie szkoły w roku szkolnym 2017/2018.

Otrzymane stypendium uczniowie mogą przeznaczyć na cele edukacyjne związane z ich potrzebami naukowymi, m.in. udział w kursach i zajęciach pozaszkolnych, obozach naukowych, wymianach językowych, na zakup literatury fachowej, książek, podręczników.

Uwaga Uczniowie! Każdy w Was ma szansę na sukces, ale wymaga to pracy.


 
Mikołajki - fajny dzień w szkole PDF Drukuj Email
Czwartek, 06 Grudzień 2018

 
Warsztaty profilaktyczne PDF Drukuj Email
Czwartek, 06 Grudzień 2018

4 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne zorganizowane dla uczniów klas IV-VIII i III gimnazjum. Uczniowie pracowali w trzech grupach pod opieką psycholog z poradni w Tomaszowie Lubelskim.

W klasie IV tematyka zajęć dotyczyła uzależnień. Czwartoklasiści wskazywali różne rodzaje nałogów. Następnie rysowali portret osoby uzależnionej od alkoholu, narkotyków, palenia papierosów. Omawiali zmiany zachodzące w organizmie i wyglądzie zewnętrznym człowieka. Na zakończenie uczniowie odgrywali scenki rodzajowe, uczące trudnej sztuki odmawiania – asertywności.

Zajęcia dla uczniów klasy VII poświęcone były diagnozie trudności wychowawczych, integracji, sposobom radzenia sobie z agresją i wrogością rówieśników.

Uczniowie klas VIII i III gimnazjum rozmawiali o przyczynach, skutkach niewłaściwych zachowań, uczyli się skutecznego odmawiania.

 
Poznajemy zawody PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 03 Grudzień 2018

W piątek 30 listopada uczniowie klas II a i V a spotkali się z Barbarą Tomczak, która pracuje jako operator kontroli bezpieczeństwa w ruchu pasażerskim na krakowskim lotnisku. Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice jest międzynarodowym lotniskiem położonym 11 km na zachód od centrum Krakowa, w miejscowości Balice.

Gość opowiadał, na czym polega praca operatora kontroli bezpieczeństwa, jakie trzeba mieć wykształcenie i umiejętności by wykonywać ten zawód. Uczniowie dowiedzieli się także jak należy przygotować się do podróży lotniczej, co można zabrać ze sobą na pokład samolotu.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali gościa i zadawali pytania.

 
Ja jestem Ja PDF Drukuj Email
Środa, 28 Listopad 2018

28 listopada obejrzeliśmy spektakl edukacyjno-profilaktycznego teatru „Moralitet” z Krakowa. Treść przedstawienia pt. „Ja jestem Ja” dotyczy ważnych dla młodych ludzi kwestii - potrzeby akceptacji i przynależenia do grupy, a także samooceny i dowartościowania. Ze strachu przed wykluczeniem z grupy, poniżeniem w sieci czy aktami przemocy młodzi ludzie są gotowi zatracić wartości czy zmienić zasady postępowania.

Bohaterka przedstawienia, popularna szafiarka i blogerka, znana w sieci jako Alex, narzuca swoją wolę własnym wielbicielkom, a żadna z dziewcząt nie waży się przeciwstawić jej zachciankom, by nie zostać wykluczoną z grona entuzjastów Alex i stać się szykanowaną w sieci.

Zuza i Gaba są gotowe poświęcić swoje zdrowie i wartości, by funkcjonować w otoczeniu Alex. Jednak z czasem odkrywają, że nie chcą być takie same jak cała reszta, nie chcą już spędzać czasu na zakupach, katować się dietami i ćwiczeniami rujnującymi zdrowie.

Pomimo spodziewanych konsekwencji w postaci poniżania w sieci i wykluczenia z grupy postanawiają zaprotestować i przeciwstawić się Alex.

 
Konkurs czytelniczy PDF Drukuj Email
Środa, 28 Listopad 2018

Gratulacje dla reprezentacji szkoły, uczniów klasy III, Leny Brzozowskiej, Michała Patyry i Alana Żurka, którzy wykazali się dużą wiedzą w konkursie o życiu i twórczości Charles’a Perrault.

 
Prawa dziecka PDF Drukuj Email
Środa, 28 Listopad 2018

W dniach 20-22 listopada 2018 roku po raz czwarty obchodzony był w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ramach obchodów uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą praw dziecka, następnie na kolorowych balonach napisali najważniejsze według nich prawo. Balony zostały zawieszone na korytarzu szkolnym, tworząc kolorowy dywan najważniejszych praw dziecka.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack