godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2154
Wczoraj2433
Ogółem2155109
Twoje IP:54.81.220.239
Aktualności
Gratulacje dla Mikołaja Kalisza PDF Drukuj Email
Aktualności
Piątek, 31 Maj 2019

30 maja w budynku Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy przedmiotowe i tematyczne organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Mieliśmy tam swojego reprezentanta. Mikołaj Kalisz z klasy VII odbierał gratulacje za uzyskanie tytułu laureata konkursu z języka polskiego. Przypominamy, że Mikołaj jest także tegorocznym finalistą konkursu matematycznego.

Jeszcze raz gratulujemy.

 
Natalia Dziekan laureatką XVIII Powiatowego Konkursu Filmowego PDF Drukuj Email
Aktualności
Piątek, 31 Maj 2019

30 maja 2019 roku w sali widowiskowej KDK podsumowano XVIII Powiatowy Konkurs Filmowy „Inspiracje Filmoteką Szkolną” oraz 8. edycję letniego projektu „Kręćmy film!”. Konkurs ma na celu popularyzowanie Filmoteki Szkolnej, a także szerzenie kultury filmowej wśród uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały prace uczniów klasy VII: Klaudii Czyż, Zuzanny Czystowskiej, Bartłomieja Sadowskiego oraz uczennicy klasy III gimnazjum – Natalii Dziekan.

Uczestnicy 18. edycji konkursu przygotowali prace w trzech kategoriach: praca filmowa/ fotograficzna/fotokast, plakat oraz scenariusz filmowy. Zaproponowane kategorie spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem

Wyniki konkursu zostały przedstawione przez przewodniczących jury Tadeusza Kicińskiego (plakat filmowy), Piotra Kotowskiego (praca filmowa/fotograficzna/fotokast) i Grzegorza Emanuela (scenariusz filmowy).

Tytuł laureata w kategorii plakat filmowy uzyskała Natalia Dziekan.

Następnie odbył się pokaz filmu „Urodziny”.

Prace konkursowe zostały przygotowane pod opieką Bożeny Mitury.

 
Witamy pierwszoklasistów w gronie czytelników PDF Drukuj Email
Aktualności
Piątek, 31 Maj 2019

W dniu 30.05.2019 r. w naszej szkole miała miejsce wyjątkowo sympatyczna uroczystość. Najmłodsi uczniowie zostali pasowani na czytelników. Szkolna biblioteka wraz z uczennicami klasy VI przygotowała dla pierwszaków test ze znajomości treści bajek i wierszyków. Po uroczystym ślubowaniu uczniowie dostali upominki - książki i zakładki - i zostali zaproszeni na przedstawienie teatru lalkowego. „Bajkę o dzikich rybkach” i „Pechowe wakacje” napisały, przygotowały i zaprezentowały uczennice szóstej klasy.

 
Czy wiesz, czym jest tolerancja? PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 29 Maj 2019

Co to jest tolerancja? Czy jestem tolerancyjny? Jakie są granice tolerancji? Pod takimi hasłami dnia 27.05.2019 r. w naszej szkole odbyła się akcja, która miała na celu przybliżenie uczniom tej wartości. Na początku psycholog i pedagog szkolny przeprowadziły rozmowę na temat uznania i akceptacji indywidualnych różnic. Następnie uczniowie wykonali plakaty promujące tolerancję, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Zakończeniem akcji były wspólne zdjęcia.

 
W przepięknym Kazimierzu Dolnym i urokliwym Janowcu PDF Drukuj Email
Aktualności
Niedziela, 26 Maj 2019

20 maja br. uczniowie klas IIa i III wraz z wychowawczyniami Urszulą Podgórną-Miszczak i Elżbietą Mazurek pojechali na wycieczkę do uroczego Kazimierza Dolnego oraz Janowca.

Zwiedzanie naszego regionu rozpoczęliśmy od spaceru przepięknym, wręcz bajkowym wąwozem lessowym Korzeniowy Dół. Wędrując jego dnem podziwialiśmy skalne pionowe ściany i odsłonięte, przypominające żywe rzeźby, korzenie starych drzew i krzewów. Na swojej drodze spotkaliśmy nawet padalca – jaszczurkę beznogą, której mogliśmy się uważnie przyjrzeć.

Po przejściu do miasteczka w pierwszej kolejności zwiedziliśmy pochodzące z XIII wieku ruiny Zamku, następnie Basztę oraz Górę Trzech Krzyży. Nagrodą za wspinaczkę były przepiękne widoki malowniczego Kazimierza, okolicznych wzgórz i wąwozów oraz wijącej się pośród nich Wisły.

Następnie zwiedziliśmy kościół farny św. Jana Chrzciciela, który posiada jedne z najstarszych w Polsce zachowanych organów w oprawie modrzewiowej. Na Rynku Głównym zachwycaliśmy się renesansowymi kamieniczkami oraz zakupiliśmy pamiątki.


Kolejnym punktem programu był godzinny rejs statkiem. Płynęliśmy w górę Wisły obok Kamieniołomów, zamku w Janowcu, Góry Albrechtówki do Mięćmierza i z powrotem. Dużo radości sprawiały towarzyszące nam przez cały czas mewy śmieszki. Obserwowaliśmy również dzikie kaczki baraszkujące w wodzie. Po rejsie zjedliśmy smaczny obiad i udaliśmy się w drogę do Janowca. Na miejscu zwiedzaliśmy dwór szlachecki, poznaliśmy codzienne życie jego mieszkańców - szlachty oraz ruiny zamku. Od przewodnika dowiedzieliśmy się o historii zamku, jak w dawnych czasach żyło się w nim i co stanowiło o jego obronnej funkcji.

Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 
Konkursowe zmagania z językiem niemieckim PDF Drukuj Email
Aktualności
Piątek, 24 Maj 2019

25 kwietnia ośmioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego „Weltsprachen” organizowanego przez wydawnictwo „Synapsa”.

Kamila Petruk, Anita Grabowska oraz Maja Zając z klasy VI-ej a także Roksana Pastuszak, Bartłomiej Sadowski, Magdalena Ostrowska, Julia Chwaszcz, Mikołaj Koziej i Wiktoria Hawryluk z klasy VII-ej zmagali się z testem składającym się z 20-tu ciekawie skonstruowanych pytań badających ich umiejętności w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki.

 
Po eliminacjach konkursowych PDF Drukuj Email
Aktualności
Piątek, 24 Maj 2019

22 maja br. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyły się miejsko - powiatowe eliminacje w XXXVIII Małym Konkursie Recytatorskim. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas II i III: Lena Brzozowska, Amelka Książek, Nicole Mazurek.

Komisję konkursową zachwyciła recytacja Amelki Książek. Dziewczynka została laureatką i otrzymała szansę zaprezentowania swojego talentu w wojewódzkim etapie konkursu, który odbędzie się na początku czerwca w Lublinie. Nicole otrzymała wyróżnienie, Lena zdobyła doświadczenie, które z pewnością wykorzysta w przyszłości.

Brawo dziewczynki! Czekamy na dalsze sukcesy.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack