godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj130
Wczoraj1182
Ogółem1858881
Twoje IP:18.206.175.155
Aktualności
Zawody sportowe PDF Drukuj Email
Sobota, 22 Grudzień 2018

W dniach 18 i 19 grudnia odbywały się w naszej szkole Turnieje Piłki Siatkowej „4” o Puchar Dyrektora. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny dziewcząt: SP Nr 4 Krasnystaw, SP Małochwiej Duży, SP Siennica Różana, SP Siennica Nadolna. Natomiast kolejnego dnia wystąpiło pięć drużyn chłopców: SP Nr 4 Krasnystaw, SP Małochwiej Duży, SP Siennica Różana, SP Siennica Nadolna, SP Nr 1 Krasnystaw. W obu turniejach rywalizowano systemem „każdy z każdym”, a o poszczególnych miejscach decydowała liczba zdobytych punktów.

Tak przedstawia się kolejność zajętych miejsc:

Dziewczęta:
I miejsce – SP Nr 4 Krasnystaw
II miejsce – SP Siennica Nadolna
III miejsce – SP Siennica Różana
IV miejsce – SP Małochwiej Duży

Chłopcy:
I miejsce – SP Nr 1 Krasnystaw
II miejsce – SP Nr 4 Krasnystaw
III miejsce – SP Siennica Nadolna
IV miejsce – SP Małochwiej Duży
V miejsce – SP Siennica Różana

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Zosia Lewandowska z SP Nr 4 Krasnystaw, a za najlepszego zawodnika uznano Szymona Dubaja z SP Nr 1 Krasnystaw. Pamiątkowe medale i puchary dla najlepszych drużyn wręczyła dyrektor Małgorzata Policha.

 
Spotkanie z twórczynią ludową PDF Drukuj Email
Środa, 19 Grudzień 2018

Dnia 18 grudnia 2018 r. dzieci z klas I-III uczestniczyły w świątecznym spotkaniu z panią Teresą Nowak – twórczynią ludową z naszego regionu.

Pani Teresa przyszła na spotkanie w tradycyjnym stroju lubelskim. Barwnie opowiadała o ludowych zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych Lubelszczyzny, odnosząc się przy okazji do czasów współczesnych. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali gościa, zadawali pytania oraz chwalili się swoimi wiadomościami z zakresu tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Pani Teresa zaprezentowała ozdoby choinkowe i bożonarodzeniowe wykonane z różnych materiałów, m.in. ze słomy, bibuły, kordonka, muliny, koralików.

Spotkanie z twórczynią ludową dostarczyło dzieciom inspiracji w poszukiwaniu własnych pomysłów do wykonania ozdób świątecznych. Zdobyte wiadomości dzieci wykorzystają w praktyce, wykonując ozdoby choinkowe na klasową choinkę.

 
Kłamstwo ma krótkie nogi PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 17 Grudzień 2018

Dnia 12 grudnia do naszej szkoły zawitali artyści teatru kukiełkowego „Tomcio” z Nowego Sącza, którzy zaprezentowali spektakl „Krowa Kłamczucha”.

Sztuka w zabawnej formie opowiadała o niesfornej krowie, która okłamywała swoich bliskich. Została ona jednak przyłapana na kłamstwie i na szczęście zrozumiała, że źle postępowała. Przeprosiła za swoje złe zachowanie i obiecała, że już nigdy więcej nikogo nie okłamie. Dzięki temu odzyskała przyjaciół.

Uczniowie świetnie wychwycili cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. Na zakończenie gromkimi brawami nagrodzili artystów. Mieli także okazję dokładnie obejrzeć kukiełki, nie tylko te, które podziwiali podczas spektaklu, ale także inne, wykorzystywane w różnych przedstawieniach.

 
Spotkanie autorskie PDF Drukuj Email
Czwartek, 13 Grudzień 2018

13 grudnia gościliśmy w szkole pana Mirosława Leszka  Iwańczyka – poetę, członka Związku Literatów Polskich. Po powitaniu gościa przez dyrektor Małgorzatę Polichę wysłuchaliśmy jego refleksji na temat polskiej historii, dróg do niepodległości. Mogliśmy zapytać o inspiracje literackie.

Następnie autor przedstawił swoje publikacje i zaprezentował wybrane przez siebie wiersze z tomu „Polska Niezłomna” – najnowszego zbioru wierszy zadedykowanego bohaterom walk o niepodległość.

Mirosław Iwańczyk pisze wiersze, eseje historyczne i literackie, publikuje w czasopismach literackich takich jak „Nestor”,  „Egeria”, „Wschód” i „Powinność”.

Legenda patriotyzmu

/Józef Piłsudski/

Olśniony dziełami wieszczów,

stąpał po ich śladach.

Tak jak oni, kochał Litwę,

śnił o wolnej Polsce.

Wciąż powtarzał słowa Kordiana:

„Polska Winkelriedem narodów”.

Wypełniony marzeniami,

dotknięty przeczuciem przedświtu,

wyruszył historycznym szlakiem

w mroczną przestrzeń,

rozświetlić Polsce przyszłość.

Zesłany na Sybir,

ścigany przez carat jak dzikie zwierzę,

nie zraził się, nie poddawał.

Walczył heroicznie, aż do zwycięstwa.

Prowadził go w bój Król Duch,

szedł za nim kształtować nowe dzieje.

Powołał związki strzeleckie,

sformował legiony,

pierwszą kadrową wyłonił,

stał się legendą dla młodych.

Napisał zwycięską księgę

Polski niepodległej.

 
Grunt to rodzina PDF Drukuj Email
Czwartek, 13 Grudzień 2018

W grudniu większość z nas myśli już o świętach, a to sprzyja rozbudzaniu rodzinnej atmosfery, dlatego w tym miesiącu działania naszej szkoły koncentrują się podkreśleniu wartości rodzinnych. O znaczeniu rodziny, jej roli i zadaniach rozmawiano podczas godzin wychowawczych. Uczniowie wszystkich klas wykonywali papierowe bombki, na których 12 grudnia rysowali swoją rodzinę, a na przygotowanych serduszkach pisali odpowiedzi na pytanie: „Za co kocham swoją rodzinę?”. Bombki i łańcuch, który powstał z papierowych serc zawisły na wspólnej choince.

 
Grudniowy Laur 2018 – nagrodzeni, wyróżnieni PDF Drukuj Email
Czwartek, 13 Grudzień 2018

12 grudnia w Gminnym Centrum Kultury odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski „…serce oddałam wioskom”. Trzynastu uczniów naszej szkoły przystąpiło do zmagań konkursowych. Wszystkim gratulujemy.

Główne wyróżnienie – Grudniowy Laur – w kategorii klas IV-VIII przypadł Kacprowi Chemiczowi z klasy VI. Wyróżnienia odebrali: Amelia Książek, Oliwia Sulikowska, Klaudia Czyż, Mikołaj Koziej.

Dziękujemy za udział w konkursie: Marice Barczuk i Magdalenie Kwitek, Lenie Brzozowskiej i Nikole Mazurek, Julii Siewak, Karolinie Malczewskiej, Wiktorii Hawryluk i Bartłomiejowi Sadowskiemu.

 
Wzruszająca lekcja historii PDF Drukuj Email
Czwartek, 13 Grudzień 2018

„Wzruszające spotkanie” to najczęstsze określenie, które pojawiło się w opiniach uczniów klas: VII, VIII i III gimnazjum po spotkaniu z byłymi więźniami obozów koncentracyjnych. 11 grudnia mieliśmy wyjątkową okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Gośćmi uczniów byli panowie: Zdzisław Badio – były więzień obozu na Majdanku i Jerzy Jeżewicz - były więzień hitlerowskiego obozu koncentracyjnego dla małoletnich w Łodzi, do którego trafił jako niespełna trzyletnie dziecko. Obaj panowie opowiadali o okrutnych czasach II wojny światowej, życiu w obozie. Przestrzegali, by młodzi ludzie – dziś uczniowie -  nigdy nie dopuścili do wybuchu wojny.

Wspomnienia gości wywarły duże wrażenie na słuchających ich uczniach:

„Usłyszałam o prawdziwej ludzkiej krzywdzie. Wiele się dowiedziałam i cieszę się, że mogłam poznać naocznych świadków historii”; „Było bardzo interesująco. [Panowie] są żywą historią, a to spotkanie powinno nas uświadomić i ostrzec przed ponowną wojną”; „Spotkanie z panami nauczyło mnie wielu rzeczy. Podobał mi się sposób, w jaki wszystko tłumaczyli. Z chęcią spotkałabym się z nimi ponownie”; „Mili panowie. Bardzo mi się podobało, bo było ciekawie. Zainteresowało mnie to, o czym mówili.”; „Spotkanie było bardzo ciekawe. W tamtych latach ciężko było w porównaniu z tym, co jest dziś”; „Opowieść obu panów była bardzo piękna, wzruszająca.”; „Byłem bardzo zaciekawiony tym spotkaniem, dowiedziałem się bardzo dużo, nie wiedziałem, że takie rzeczy mogły się dziać”; „Na spotkaniu dowiedziałam się jakie kiedyś były straszne czasy. Były cierpienie i ból. Prawie się popłakałam. Nigdy nie chciałabym, żeby teraz była taka wojna”.; „Nie chciałabym być na ich miejscu i przeżywać tak straszne rzeczy. To był największy koszmar, o którym wysłuchałam”; „Ciekawe wspomnienia, bardzo poruszające”.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack