godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj422
Wczoraj973
Ogółem1606921
Twoje IP:54.196.38.114
Aktualności
Po konkursie plastycznym PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 04 Czerwiec 2018

Od ośmiu lat KRUS w Krasnymstawie organizuje organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły. Dzieci przygotowywały prace pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy”. Według jury na wyróżnienie zasłużyła praca uczennicy klasy I Amelii Książek. Pozostałym dzieciom - Zuzannie Antoniuk, Wiktorowi Kaliszowi, Milenie Łysakowskiej, Agnieszce Mazurek i Karolinie Sadowskiej - dziękujemy za uczestnictwo.

 
Warsztaty dla dzieci ,,Jak wyrabiano papier czerpany w dawnych czasach?” PDF Drukuj Email
Niedziela, 03 Czerwiec 2018

30 maja uczniowie klasy II odwiedzili świetlicę Gminnej Biblioteki, gdzie brali udział w warsztatach poświęconych produkcji papieru.  Dzieci zapoznały się z historią powstawania papieru oraz zobaczyły jak wyrabiano w dawnych czasach papier czerpany. Poznaną podczas pokazu technikę uzyskiwania papieru z masy papierniczej wykorzystały do własnoręcznego jego wykonania. Przy pomocy specjalnej ramki z sitem oraz ciężkiej, żeliwnej prasy każde dziecko wyprodukowało swoją kartkę papieru, którą po wyschnięciu pięknie pokoloruje.

 
Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Historycznego „Ocalmy naszą przeszłość” PDF Drukuj Email
Środa, 30 Maj 2018

30 maja w Miejskiej Bibliotece w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie XIII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Ocalmy naszą przeszłość”, w którym wzięły udział uczennice klasy II naszego gimnazjum. Nadrzędnym celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań historią regionalną, a uczniowie przygotowują prace na zaproponowane przez organizatorów tematy. W kategorii klas gimnazjalnych powstawały prace indywidualne i zbiorowe.

Martyna Cichomska napisała pracę o krasnostawskiej cukrowni i otrzymała I nagrodę w kategorii prac indywidualnych.

Agata Demczuk i Łucja Kubina przygotowały prezentację o dworkach i pałacach powiatu krasnostawskiego i zdobyły I nagrodę w kategorii prac zbiorowych. III nagrodę w tej kategorii odebrały Julia Korchut i Oliwia Korchut, które opracowały temat dotyczący krasnostawskich dróg do niepodległości.

Ogromne gratulacje, tym bardziej zasłużone, że konkurencja była silna.

Opiekunem grupy była Beata Wrońska.

 
High School Musical PDF Drukuj Email
Środa, 30 Maj 2018

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w nietypowej lekcji języka angielskiego. Lekcja miała charakter musicalu i pod takim tytułem się odbywała. High School Musical był kombinacją scenek z życia szkoły oraz utworów muzycznych prezentowanych przez najstarszych uczniów naszej szkoły, którzy popisali się nie lada talentem aktorskim i wokalnym. Scenki prezentowały typowe zwroty codziennego użytku w języku angielskim. Zgromadzona widownia świetnie się bawiła, śpiewając znane i lubiane piosenki. Imprezę przygotowała nauczycielka języka angielskiego Wioletta Lis.

 
I miejsce w Filmowej Grze Miejskiej – szlakiem „Kręćmy film!” PDF Drukuj Email
Środa, 30 Maj 2018

29 maja 2018 roku uczennice klasy II gimnazjum: Martyna Cichomska, Agata Demczuk, Julia Korchut, Oliwia Korchut, Łucja Kubina i Amelia Wach, uczestniczyły w ogólnopolskiej Filmowej Grze Miejskiej. Impreza została zorganizowana przez Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy „Iluzjon”, działający przy II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie i Krasnostawski Dom Kultury. Wydarzenie jest realizowane przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Gra rozpoczęła się o godzinie 10.00 rejestracją grup. Nasze drużyny otrzymały nr 6 i 7. W imprezie rywalizowało czternaście zespołów ze szkół powiatu krasnostawskiego. Zawodnicy mieli za zadanie wykazać się znajomością filmów z Filmoteki Szkolnej oraz letnich projekcji „Kręćmy film”. Nasz zespół nr 7 okazał się najlepszy. Zajęliśmy I miejsce!

Opiekunem uczennic była Bożena Mitura.

 
Aniu, brawo! PDF Drukuj Email
Wtorek, 29 Maj 2018

24 maja Ania Olech uczestniczyła w uroczystej Gali Podsumowania Konkursów Przedmiotowych i Tematycznych organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Przypominamy, że Ania jest laureatką konkursu z biologii. Jeszcze raz gratulujemy uczennicy i opiekunowi, nauczycielowi biologii Dariuszowi Sułkowi.

Aniu, życzymy dalszych sukcesów już w szkole ponadgimnazjalnej.

 
Poetycko o niepodległości PDF Drukuj Email
Wtorek, 29 Maj 2018

Dnia 28 maja w Szkole Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Poetyckim „Poetycko o niepodległości”.

Czworo uczniów naszej szkoły: Klaudia Czyż, Miłosz Józefowski, Maciej Pasik i Bartłomiej Sadowski podjęło się niełatwego zadania i napisało utwory poetyckie, których treść nawiązuje do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że komisja konkursowa doceniła naszych młodych poetów. Gratulacje.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack