godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj875
Wczoraj1177
Ogółem1369300
Twoje IP:54.163.61.66
Aktualności
Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30 Październik 2017

27 października troje uczniów naszej szkoły: Klaudia Czyż, Roksana Pastuszak i Bartłomiej Sadowski uczestniczyło w konferencji inaugurującej ogólnopolski projekt „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”. Inicjatywa została podjęta z myślą o edukacji i propagowaniu postaw patriotycznych. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Commodus.

 
Październikowe akcje PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30 Październik 2017

Szkolny Wolontariat i Samorząd Uczniowski dziękują za udział w zbiórce karmy dla zwierząt oraz kiermaszu ciast.

 
Plan na przyszłość – spotkanie z doradcą zawodowym PDF Drukuj Email
Wtorek, 24 Październik 2017

24 października uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z Małgorzatą Kawałkowską, pracownikiem i doradcą zawodowym z PUP w Krasnymstawie. Wizyta urzędniczki  była okazją do uzyskania przez młodzież informacji dotyczących sytuacji na rynku pracy, form aktywizacji, rozmowy kwalifikacyjnej, możliwości odbywania staży po zakończeniu edukacji. Uczniowie rozważali, jakimi kryteriami powinni się kierować przy wyborze szkoły średniej i dalszej drogi edukacji.

 
Z wizytą u leśników PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 23 Październik 2017

Korzystając  z pięknej jesiennej pogody, uczniowie klas II, III a i III b wraz z wychowawczyniami wybrali się 20 października na ścieżkę edukacyjną do Nadleśnictwa Krasnystaw. Przewodnikiem po ścieżce dydaktycznej była leśnik Monika Krysiak. Ciekawie opowiadała o życiu lasu prezentując barwne tablice oraz okazy w naturalnym środowisku. Uczniowie poznawali las wszystkimi zmysłami.  Pogłębiali swoją wiedzę na temat zagadnień przyrodniczych dotyczących lasów naszego regionu oraz osobliwości nadleśnictwa. Rozpoznawali różne gatunki drzew, obserwowali prace prowadzone w szkółce leśnej, zrozumieli jak odpowiedzialna jest  praca leśnika, zbierali dary lasu do kącików przyrody i wspaniale się bawili. Na zakończenie, dzięki uprzejmości pracowników Nadleśnictwa, na ogromnym grillu upiekli kiełbaski, które smakowały wybornie.

 
Dzieci z Syrii potrzebują pomocy PDF Drukuj Email
Niedziela, 22 Październik 2017

Odpowiadamy na apel Lubelskiej Kurator Oświaty Teresy Misiuk i przyłączamy się do akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”. Do pomocy na rzecz poszkodowanym w wyniku wojny w Syrii zachęcają przedstawiciele środowisk kościelnych, rządowych, samorządowych, naukowych i biznesowych.

W naszej szkole w czwartek 26 października organizujemy kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczamy dla ofiar wojny w Syrii.

W akcję można również włączyć się, wpłacając datki pieniężne bezpośrednio na konto bankowe – 63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem „Lubelszczyzna dla Syrii” lub wysyłając SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 z VAT).

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=8633

Zapraszamy do udziału w akcji.

 
Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Czwartek, 19 Październik 2017

19 października 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięła udział grupa nauczycieli i pracowników z naszej szkoły, która została uhonorowana odznaczeniami państwowymi i resortowymi oraz nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Odznaczenia dokonywali: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk oraz Wicekurator Oświaty Eugeniusz Pelak.


Medalem Złotym za Długoletnią Służbę zostały wyróżnione: Grażyna Łukaszewska i Anna Manachiewicz, Medalem Brązowym Dariusz Dubaj, a Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostały: Elżbieta Kasperek, Celina Kowal i Urszula Podgórna-Miszczak.

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał Zbigniew Rzemieniuk.

Uroczystość uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Chełm „Uherzacy”.

 
Uwaga! Akcja! PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Październik 2017

Przyłącz się do zbiórki karmy dla potrzebujących zwierząt. W czwartek 19 października przynieś wartościową karmę suchą lub w puszkach, którą przekażemy Stowarzyszeniu Viva. Wolontariusze czekają na Wasze dary od 7.20.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack