godlo.jpg

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj457
Wczoraj1414
Ogółem1472633
Twoje IP:54.81.238.157
Aktualności
Kolejna lekcja pływania PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 19 Marzec 2018

Uczniowie naszej szkoły wytrwale uczą się pływać. Tym razem zajęcia na miejskim basenie zorganizowano w ramach „Programu powszechnej nauki pływania” dla uczniów klas III. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów: Mirosława Berbecia, Małgorzatę Kapitan i Szczepana Olchowskiego. Już na pierwszych zajęciach dzieci zapomniały o lęku przed wodą i świetnie się bawiły. Taka alternatywa dla lekcji wychowania fizycznego wszystkim bardzo przypadła do gustu. Czas minął niespodziewanie szybko i już teraz dzieci z utęsknieniem czekają na następny wyjazd na basen.

 
Brawo Ania Olech! PDF Drukuj Email
Czwartek, 15 Marzec 2018

Świetna wiadomość – nasza gimnazjalistka Ania Olech została laureatką konkursu biologicznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Ania uzyskała 37 pkt. na 40 możliwych do zdobycia i był to 2 wynik w województwie.

Gratulacje dla Ani i nauczyciela Dariusza Sułka.

Poniżej zdjęcie Ani na Uniwersytecie Warszawskim w czasie zajęć laboratoryjnych z chemii w ramach projektu „I Ty możesz zostać olimpijczykiem”.


 
Pierwsi w konkursie „Jedynki” PDF Drukuj Email
Czwartek, 15 Marzec 2018

14 marca w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krasnymstawie odbył się Konkurs Wiedzy Obywatelskiej „Moja Ojcowizna”. 10-osobowa grupa naszych gimnazjalistów zajęła w nim pierwsze miejsce. Tegorocznej XVII edycji konkursu przyświecało hasło „Opowiem Wam o wolności”. Uczniowie mieli do wykonania i zaprezentowania  5 zadań. Wykonywali mapę, na której należało umieścić Katyńskie Dęby Pamięci, znajdujące się na terenie miasta i gminy Krasnystaw, redagowali gazetę z czasów PRL-u, tworzyli prezentację o antykomunistycznym bohaterze z Lubelszczyzny, przygotowywali plakaty na temat „Jestem patriotą” oraz wykonywali pieśni patriotyczne.

Gratulacje dla całej drużyny: Martyny Cichomskiej, Patrycji Chwały, Agaty Demczuk, Natalii Dziekan, Olgi Goworek, Zuzy Kaluźniak, Łucji Kubiny, Julii Pasiecznej, Karoliny Stasak i Bartka Zduńczuka. Opiekunami naszej drużyny byli nauczyciele: Beata Wrońska oraz Krzysztof Darmochwał.
 
Do wody, gotowi - start! PDF Drukuj Email
Środa, 07 Marzec 2018

W środę 07.03.2018 r. uczniowie klasy Ib i IIIb rozpoczęli naukę pływania z ramach projektu „Program Powszechnej Nauki Pływania”. Zajęcia będą odbywać się na basenie MOSiR w Krasnymstawie pod czujnym okiem instruktorów Szczepana Olchowskiego i Mirosława Berbecia oraz wychowawczyni Elżbiety Kasperek. Pierwsze zajęcia pokazały jak wiele radości daje dzieciom przebywanie w wodzie.

Foto: Łukasz Oleszczuk

 
Krzysztof Darmochwał CZŁOWIEKIEM ROKU 2017 PDF Drukuj Email
Środa, 07 Marzec 2018
Mamy przyjemność poinformować o sukcesie Krzysztofa Darmochwała, nauczyciela naszej szkoły, który został CZŁOWIEKIEM ROKU 2017 w plebiscycie Kuriera Lubelskiego.
Więcej…
 
Dzielimy się wiedzą PDF Drukuj Email
Niedziela, 25 Luty 2018

Uczniowie klasy Ia i IIIa w bieżącym roku szkolnym realizują projekt „Eksperci Programowania” pod opieką wychowawczyń: Urszuli Podgórnej-Miszczak (Ia) i  Jolanty Ćwirty (IIIa). Starsi uczniowie z klasy trzeciej wystąpili w roli trenerów młodszych kolegów. Uczniowie klasy pierwszej z radością poznawali tajniki programowania przekazywane im w formie wspólnej zabawy. Pierwszoklasiści chłonęli wiedzę, którą posiadają już ich starsi koledzy. Trzecioklasiści świetnie się sprawdzili w roli nauczycieli. Wspólna nauka okazała się przyjemna i była okazją do integracji.

 
Sukces w konkursie wiedzy o polskich powstaniach PDF Drukuj Email
Niedziela, 25 Luty 2018

22 lutego siedmioro uczniów naszej szkoły: Mikołaj Kalisz, Mikołaj Koziej, Mateusz Myszak, Maciej Pasik z klasy VI oraz Magdalena Bednarczyk, Amelia Niedźwiadek i Julia Pasieczna z klasy III gimnazjum brało udział w zmaganiach konkursowych na temat polskich powstań narodowych XIX wieku.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack