godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj624
Wczoraj1198
Ogółem1762955
Twoje IP:54.226.36.60
Spotkanie z Wędrującym Filmoznawcą Filmoteki Szkolnej PDF Drukuj Email
Wtorek, 14 Listopad 2017

9 XI 2017 roku w Pracowni Filmoteki Szkolnej w II LO im. C. K. Norwida odbyły się warsztaty dla nauczycieli i uczniów „Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej – o filmie w szkole”. Zajęcia prowadził dr Karol Jachymek z SWPS. Spotkanie zostało zorganizowane przez lokalną liderkę Filmoteki Szkolnej Ewę Magdziarz w ramach programu Filmoteka Szkolne, realizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy II gimnazjum: Martyna Cichomska, Łucja Kubina, Oliwia Korchut, Julia Korchut, Agata Demczuk i Amelia Wach.

Uczniowie wypowiadali się na temat swoich ulubionych filmów. Następnie prowadzący przypomniał podstawowe pojęcia związane z analizą i interpretacją filmów. W dalszej części spotkania odbyła się rozmowa o filmach Andrzeja Wajdy, a szczególną uwagę zwrócono na wielkie dzieło reżysera – „Człowiek z marmuru” z Krystyną Jandą w roli głównej.

Na koniec warsztatów dokonano analizy filmu „Krótka historia jednej tablicy” w reżyserii Feliksa Falka. Opiekunem uczennic była Bożena Mitura.

 
Joomla Templates by Joomlashack